שתף קטע נבחר

בימין זועמים על רובינשטיין: דחה את פיזור הכנסת

יו"ר ועדת החוקה טוען כי אי אפשר לדון בחוק, כל עוד לא הוחלט מתי יתקיימו הבחירות אם הכנסת תתפזר. בליכוד ובישראל ביתנו זועמים על דחיית הדיון

החוק לפיזור הכנסת לא יעלה היום (יום ב') בוועדת החוקה, חוק ומשפט, שאמורה להכינו לקריאה שנייה ושלישית, אלא רק ביום שני בשבוע הבא. הדבר מעורר זעם רב בקרב חברי הכנסת של הליכוד ושל ישראל ביתנו.
יו"ר ועדת החוקה, חבר הכנסת אמנון רובינשטין (מרצ), טוען כי אינו יכול להעלות היום את הנושא לדיון, מאחר שיש נושאים נוספים על סדר היום, שדורשים טיפול דחוף יותר, אך בעיקר משום שהיועץ המשפטי של הכנסת, צבי ענבר, טרם הכריע בסוגיית מועד הבחירות במקרה שהכנסת מתפזרת.
ענבר אמר אתמול, כי להערכתו אם תתפזר הכנסת, הבחירות אמורות להיערך תוך 60 יום, בהתאם למה שקורה כאשר ראש הממשלה מתפטר. ואולם, בלשכה המשפטית של הכנסת אין תמימות דעים בנוגע לסוגייה זו, וטרם התקבלה הכרעה בעניין.
חברת הכנסת לימור לבנת הגיבה בכעס על החלטתו של רובינשטיין לדחות הדיון. "הוא לא יכול להרשות לעצמו מהלך כזה. זה אנטי דמוקרטי. בעוד שמונה ימים אמורים להתקיים פריימריס בליכוד, ואנחנו צריכים לדעת מתי הבחירות". לבנת תיפגש היום עם רובינשטיין כדי לדון איתו בעניין.
גם חבר הכנסת אביגדור ליברמן אמר בתגובה: "זו התעלמות תמוהה ומוזרה, לנוכח תמיכתם של 61 חברי כנסת בפיזור הכנסת ולנוכח סדר היום הציבורי. אני קורא לרובינשטיין לשקול שוב את החלטתו".
אבל בינתיים, אין 61 חברי כנסת שתומכים בחוק לפיזור הכנסת, אלא רק 57, שכן ש"ס טרם החליטה אם להצביע בעד החוק או נגדו. יו"ר ש"ס, אלי ישי, אמר כי הוא צריך להתייעץ בעניין עם מועצת חכמי התורה.
שינוי אמנם הודיעה אתמול בערב כי החליטה לתמוך בחוק לפיזור הכנסת, אבל במפלגת העבודה מעריכים כי לא ימצא רוב לכך.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארכיון ידיעות אחרונות
רובינשטיין. יש נושאים דחופים יותר
ארכיון ידיעות אחרונות
צילום: אורן אגמון
לבנת. מהלך אנטי דמוקרטי
צילום: אורן אגמון
זום 77
ליברמן. התעלמות תמוהה
זום 77
מומלצים