שתף קטע נבחר

שר האוצר לא בא; הוועדה לא דנה בקיצוץ

ועדת הכספים שאמורה הייתה לאשר את הקיצוץ בתקציב 2006, לא התכנסה במחאה על כך ששר האוצר, אברהם הירשזון, לא הגיע לישיבה

יושב ראש ועדת הכספים, חבר הכנסת יעקב ליצמן, הודיע היום כי לפי שעה לא תתקיים היום (ב') הצבעה על הקיצוץ בתקציב המדינה. זאת במחאה על כך ששר האוצר, אברהם הירשזון, לא הגיע לישיבה ונועד רק עם חברי סיעת העבודה החברים בוועדה.

 

היום, לאחר עיכובים רבים, הייתה אמורה הוועדה להצביע על הקיצוצים בתקציב 2006. כהקדמה לישיבה, נפגש אתמול שר האוצר עם שר הביטחון עמיר פרץ ועם שלושת חברי הכנסת של העבודה החברים בוועדת הכספים (אבישי ברוורמן, שלי יחימוביץ' ואורית נוקד), כדי להגיע להבנות שיאפשרו את אישור הקיצוצים ברוב קולות. בפגישה השתתפו גם כמה מבכירי האוצר, אולם היא הסתיימה ללא תוצאות.

 

לפי שעה, נראה כי יחימוביץ' וברוורמן איתנים בדעתם להתנגד לקיצוץ, ובסיעת העבודה הוחלט להציב את חברי הכנסת אפרים סנה ויורם מרציאנו כמחליפים לשני הח"כים הסוררים. 

 

בסביבתו של שר האוצר הבהירו כי הפגישה עם אנשי מפלגת העבודה כלל לא היתה אמורה לפתוח משא ומתן בין הצדדים, וכי הירשזון נחוש בדעתו לקיים את ההצבעה היום. גם שר הביטחון פרץ אמר בפגישה כי הוא תומך בקיום הישיבה היום ובקיום ההצבעה על הקיצוץ.

 

"יש כאן החלטת ממשלה וצריך להצביע", הסבירו פרץ והירשזון בישיבה. "אנחנו בעודף ביצועי ואין שום רזרבות, אין שום עודפים ויש פיצויי עתק לשלם בעקבות המלחמה".

 

בפגישה נמסר לאנשי העבודה כי במהלך המלחמה הגדיל משרד האוצר את תקציבי ההוצאות של משרדי הממשלה מבלי לקיים הליך של חקיקה כנדרש בשגרה. כאשר דרשו חברי הכנסת מהעבודה לקיים הצבעה על הגדלת ההוצאות ולבססם על פי חוק, התנגדו אנשי האוצר והבהירו כי הכספים הועברו תוך כדי המערכה "בשקט, וכדי לא לזעזע את המשק". 

פורסם לראשונה 28/08/2006 00:06

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דורון גולן
הירשזון. לא הגיע
צילום: דורון גולן
צילום: דודי ועקנין
יחימוביץ'. תוחלף בוועדה?
צילום: דודי ועקנין
מומלצים