שתף קטע נבחר

תגובות לדו"ח המבקר: להעמיד לדין את אולמרט

חברי כנסת מימין ומשמאל תקפו את ראש הממשלה, אהוד אולמרט, בעקבות דו"ח המבקר על מינויים פוליטיים בתקופת כהונתו כשר התמ"ת. ח"כ יורם מרציאנו (העבודה): ''דינו של אולמרט כדין צחי הנגבי"

דו"ח מבקר המדינה שחשף שורת מינויים פוליטיים בתקופה שבה כיהן אהוד אולמרט כשר התמ"ת עורר תגובות קשות מצד ח"כים מימין ומשמאל.

 

ח''כ יורם מרציאנו, ממפלגת העבודה שנמצאת בקואליציה, אמר: ''דינו של ראש הממשלה הוא כדין צחי הנגבי. מינויים פוליטיים זה נחלה של הליכוד. אם הדברים דומים למקרה של הנגבי, יש לחקור את ראש הממשלה ולהעמידו לדין".

 

חבר הכנסת רן כהן (מרצ-יחד): "המינויים של ראש הממשלה הם לא רק שחיתות גסה, הם גם עזות מצח כי הם נעשו בימים שכל המדינה היתה כמרקחה נגד מינויי הנגבי. אולמרט צפצף על דעת הקהל, וכעת דעת הקהל תצפצף עליו".

 

גם בימין מתחו ביקורת על ראש הממשלה. ח''כ אריה אלדד (האיחוד הלאומי-מפד"ל) אמר כי ''לאחר עיון בדו''ח מבקר המדינה עולה תמונה של שחיתות שלטונית, חוצת מפלגות שרוב צמרת השלטון בארץ נגועה בה. בכוונתי לכנס את ועדת המשנה למאבק בשחיתות שאני עומד בראשה ולזמן אליה את אולמרט".

 

יושב ראש סיעת הליכוד, חבר הכנסת גדעון סער, ניצל את הדו"ח למתקפה על הממשלה, "לאחר שחזרה בה מתוכנית ההתכנסות וזנחה את האג'נדה החברתית, ברור שהאג'נדה היחידה של הממשלה היא חקירות ופרשיות חדשות".

 

דו"ח מבקר המדינה מתח ביקורת חריפה על אהוד אולמרט שכיהן ב-3 השנים החולפות כשר התמ"ת מטעם הליכוד, וכן על מנכ"ל משרדו דאז, רענן דינור. הדו"ח קובע כי אולמרט והמנכ"ל העבירו שורה של מינויים פוליטיים ברשות לעסקים קטנים ובינוניים של חברי מרכז ליכוד שלא היו ראויים לתפקידים. הממצאים הועברו בין היתר ליועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
אהוד אולמרט
צילום: גיל יוחנן
מומלצים