שתף קטע נבחר

דיכטר: נכשלנו בטיפול במנהרות ורקטות פשוטות

בשיחה עם כתבים הציג השר לביטחון פנים את כשליה של ישראל, אבל לא שכח כמה הישגים

השר לביטחון פנים, אבי דיכטר, אמר בצהריים (ב') שלמהלך חטיפת החיילים הייתה תכלית ברורה והיא שחרורו של סמיר קונטאר. 

 

לדברי השר לביטחון פנים, בשש השנים האחרונות החל המערך שבנתה איראן לרדת דרומה לכיוון הגבול עם ישראל. "חיזבאללה הוא אוגדה בצבא האיראני על כל המשתמע מכך, הוא אומן ומומן על ידי איראן. זהו גוף איראני שנמצא על אדמת לבנון. חיזבאללה היא אוגדה ראשונה שאיראן בונה מחוץ לגבולותיה".

 

השר דיכטר הוסיף כי בשש השנים האחרונות ניסתה איראן לבנות את החמאס במתכונת דומה לזו של חיזבאללה. "מדובר בבניית תשתית אסטרטגית של איראן על אדמת לבנון ליום פקודה. במלחמה הזאת חיזבאללה עשה שימוש בנשק אסטרטגי. צריך לשאול את נסראללה מה עשית בשביל איראן? מה עשית בנשק הכדי לשחרר את סמיר קונטר?".

 

בפגישה עם כתבים בירושלים, התייחס דיכטר גם לכך ש-75 אחוזים מהרקטות שנורו לעבר ישראל נחתו בשטחים פתוחים. "חיזבאללה לא התכוון לירות אותם לעבר שטחים פתוחים, הדבר מעיד על מגבלה". לדבריו, חיזבאללה ניסה לחטוף חיילים בשתי הזדמנויות בחודשים האחרונים - נסיונות שסוכלו על-ידי צה"ל, אחד ברג'ר והשני בערב חג השבועות.

  

למרות הפגיעה של חיזבאללה התייחס השר גם לכשלים של ישראל. "בחמש השנים האחרונות כשלנו בשני עניינים מרכזיים בלחימה בטרור: האחד - נושא המנהרות והשני - נשק נגד רקטות 'פשוטות' כאשר הכוונה לקסאמים ולקטיושות. שני כשלים שנצטרך לתת עליהם את הדעת בצורה רצינית. שתי שיטות פשוטות שמהוות מכות כואבות".

 

בהתייחס לאיראן אמר השר דיכטר כי "פצצה גרעינית באיראן היא איום קיומי על מדינת ישראל. איראן נתפסת בצדק כמדינה שאין לה שום מעצורים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חגי אהרון
מול אוגדה איראנית: דיכטר
צילום: חגי אהרון
מומלצים