שתף קטע נבחר

מזכ"ל האו"ם ביקר בדרום לבנון ובחן את הנזק

קופי אנאן הגיע הבוקר לנאקורה, ונפגש עם מפקד יוניפי"ל הגנרל אלן פלגריני. משם טס אנאן במסוק מעל האזורים שנפגעו קשה בתקיפות ישראל כדי להתרשם מהנזק שנגרם להם. הערב הגיע לישראל ומאוחר יותר ייפגש עם משפחות החטופים

מזכ"ל האו"ם, קופי אנאן, ערך היום (ג') סיור בדרום לבנון, על מנת לצפות מקרוב בהרס שנגרם במהלך הלחימה בין ישראל וחיזבאללה. מטרה נוספת לביקור היא התרשמות מהאזור שבו אמור להתפרס בקרוב הכוח הרב-לאומי, שיימנה 13,000 חיילים וינוהל בידי האו"ם.

 

בתחילת יומו השני של הביקור במזרח התיכון, נחת מסוקו של אנאן בעיר נאקורה, שם ממוקמת מפקדת יוניפי"ל. אנאן נפגש עם מפקד יוניפי"ל, הגנרל הצרפתי אלן פלגריני, וכן טס מעל האזורים שנפגעו קשה בהתקפות ישראל על דרום לבנון במהלך 34 ימי הלחימה. קודם לכן, הניח אנאן זר לזכרם של משקיפי האו"ם שנהרגו בשוגג על ידי ישראל בחודש יולי במהלך המלחמה. 

 

מטרת ביקורו של אנאן באזור היא להפוך את שביתת הנשק בין הצדדים להסכם הפסקת אש יציב. "בלי יישום מלא של החלטת האו"ם 1701, אני חושש שיש סכנה גדולה שפעולות האיבה יתחדשו", אמר אנאן אתמול לאחר סדרת שיחות שקיים בביירות עם ראש ממשלת לבנון פואד סניורה ועם נציגי חיזבאללה בממשלה.

 

לאחר פגישותיו אתמול, קרא אנאן להעביר את החיילים החטופים המוחזקים בידי חיזבאללה, אהוד גולדווסר ואלדד רגב, לידי הצלב האדום. גורמים בלבנון דיווחו כי ייתכן שאנאן אף עודכן בפרטי העסקה לחילופי אסירים, שאותה דורש חיזבאללה בתמורה לשחרור החיילים החטופים. כן דן אנאן עם סניורה גם בהרכבת הכוח הרב-לאומי.

 

הערב הגיע אנאן לישראל, ומאוחר יותר ייפגש בירושלים עם משפחות החטופים ועם שר הביטחון, עמיר פרץ. מחר הוא צפוי להיפגש עם ראש הממשלה אהוד אולמרט ועם שרת החוץ ציפי לבני. אחרי ישראל, צפוי אנאן לבקר בסוריה, ואחר כך באיראן.

 

במקביל לפגישותיו של אנאן, אמרו היום בכירים בארגון יוניצ"ף כי נפלים של פצצות רבות שהטילה ישראל על לבנון עדיין נמצאים בשטח מאוכלס ומסכנים את חיי תושבי דרום לבנון. לדברי הבכירים, ישראל הטילה על לבנון כ-360 פצצות מצרר במהלך המלחמה, ועוד כ-60 פצצות שנחתו בשטח לבנון, אך לא התפוצצו.

 


פורסם לראשונה 29/08/2006 11:22

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי אף פי
אנאן מגיע לדרום לבנון
צילום: איי אף פי
אנאן בדרום ביירות, הבוקר
צילום: איי פי
צילום: איי פי
הפגנה בביירות נגד אנאן, הבוקר
צילום: איי פי
מומלצים