שתף קטע נבחר

"אל חיאת": שליט חי ונמצא במקום בטוח

העיתון הלונדוני מדווח כי בפגישתו עם הכומר ג'סי ג'קסון בדמשק אמר לו חאלד משעל שהחייל הישראלי בחיים. ג'קסון, שהמשיך ללבנון, מקווה לפגוש את נסראללה לפני שיגיע לישראל

העיתון "אל חיאת" היוצא לאור בלונדון מדווח כי במהלך ביקורו של הכומר האמריקני ג'סי ג'קסון אצל ראש הלשכה המדינית של חמאס, חאלד משעל, אמר לו האחרון כי החייל החטוף, גלעד שליט, "חי ונמצא במקום בטוח וכי חמאס מעוניינת בחילופי אסירים, בעיקר בשעה שעשרת אלפים אסירים נמצאים בבתי הכלא בישראל. חמאס מעוניינת במיוחד בנושא הנשים והקטינים ורוצה להציג הסכם על חילופי האסירים".

 

ג'קסון שביקר בדמשק וועד גם עם נשיא סוריה, בשאר אסד, הגיע אתמול ללבנון, שם נפגש עם הנשיא אמיל לחוד, עם ראש הממשלה פואד סניורה ועם יושב ראש הפרלמנט, נביה ברי. ג'קסון הביע את נחישותו להיפגש גם עם מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראלה, לפני שיעזוב את לבנון ויגיע לישראל, וזאת בניסיון לתווך בין השתיים בעניין סוגיית חילופי האסירים.

 

בדברים שמסר לעיתון אמר ג'קסון כי שליחותו באיזור מתמקדת בשלושה נושאים עיקריים: ביצוע החלטה 1701 ועידוד כל הצדדים להפסיק את האש; עידוד הנשיא אסד והאחרים להעניק סיוע הומניטרי לעם הלבנוני וכן קריאה לכל הצדדים הנוגעים בדבר באיזור למסור מידע כלשהו בנוגע לחילופי האסירים בין ישראל לבין חמאס וחיזבאללה.

 

בתוך כך מסרו מקורות לבנונים בכירים לעיתון כי הנהגת חיזבאללה קיבלה לאחרונה מכתבים מממשלות איטליה וגרמניה בנוגע למשא ומתן על שחרור החטופים הישראלים וכי היא עודנה לומדת את תוכנם, זאת לאחר שהמכתבים אינם נושאים כל הצעות חדשות מצד ישראל פרט לעידוד השתיים להשתתף בתיווך.

 

אותם המקורות מסרו כי חיזבאללה לא סתם את הגולל כלפי ההצעות שקיבלה ההנהגה שלו בעניין המשא ומתן, אולם הוא ביקש מהמתווכים "להעביר ראיונות ברורים לישראל שחיזבאללה יוכל להשיב להם ולהביע את דעתו".

 

אותם המקורות שללו את האפשרות ששליח אירופי כלשהו נפגש עם בכירי הארגון, אולם הם הדגישו כי אישים לבנונים שלקחו על אחריותם את הנושא היו אלה שהעבירו את המכתבים אל הנהגת חיזבאללה אשר נמנעת עד כה מלהופיע בציבור.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: נועם רותם
גלעד שליט
צילום: נועם רותם
צילום: רויטרס
ג'סי ג'קסון
צילום: רויטרס
מומלצים