שתף קטע נבחר

משפחות החטופים: אנאן לא מסר לנו מידע חדש

נציגי משפחות החטופים שנפגשו עם מזכ"ל האו"ם, קופי אנאן, יצאו מאוכזבים וסיפרו שלא נמסר להן כל מידע חדש על גורל יקיריהן. קודם לכן נועדו עם שגריר ישראל באו"ם, דני גילרמן. בני רגב, אחיו של אלדד: "אנו מצפים שאנאן יפעל להשגת אות חיים מיד". קרנית גולדווסר, אשתו של אהוד: "שהוא יהיה הראשון לעשות את מה שכולם מבטיחים"

מזכ"ל האו"ם, קופי אנאן, פתח הערב (יום ג') את ביקורו בישראל בפגישה עם משפחות החיילים החטופים במלון "מצודת דוד" בירושלים. נציגי המשפחות שהגדירו את הפגישה כ"גורלית" וביקשו לקבל אות חיים מיקיריהם, יצאו מהפגישה מאוכזבים וסיפרו שלא קיבלו כל מידע חדש. בני המשפחות נועדו לפני כן עם שגריר ישראל באו"ם, דני גילרמן, כהכנה לפגישה עם אנאן.

אחיו של אלדד רגב, בני, אמר שלמרות שלא מסר מידע חדש, אנאן רואה בנושא החטופים עניין אנושי ומוסרי והבטיח לפעול לשחרורם. "נתנו לו תמונה שלהם והוא הבטיח לשים אותה על שולחנו עד שישובו לביתם. לצערנו המזכ"ל לא היה מוכן לתת מידע על גורלם אך ציין שהוא מחויב לפעול לשחרורם. עוד לפני השחרור, אנחנו דורשים אות חיים. הוא הבטיח לפעול בנושא בפגישותיו בימים הקרובים". בעקבות הסרטון של רון ארד הוסיף רגב כי המשפחות "אינן רוצות לחכות 20 שנה כדי לקבל תמונות לא עדכניות של הבנים".

 

אביו של גלעד שליט, נועם, פנה לאנאן כדי לפעול לשחרור בנו, וביקש ממנו "להזכיר גם לחיזבאללה וגם לחמאס שעל פי חוקי הקוראן יש להתייחס לשבויי מלחמה בנדיבות, לספק את כל צורכיהם ולתת להם את כל הטיפול לו הם זקוקים. זו מצווה מהנביא מוחמד, שליח האלוהים, שהם מחוייבים לקיים".

אנאן ובני משפחות החטופים (צילום: חיים צח)

 

לפני הפגישה אמר בני רגב כי לדעתו "שהצגת העניין האנושי, כאדם אל אדם, היא זו שתוביל לעשייה ולפעולה שתביא בסופו של דבר לשחרורם".

 

הוא ציין שכל שלושת החטופים חגגו את יום הולדתם האחרון בשבי. "התחושה העיקרית שמלווה לאורך החודש וחצי האחרונים היא חוסר ודאות. רמת הידע שלנו היום לגבי מצבו של אלדד זהה לחלוטין למה שידענו ביום החטיפה - כלום. איננו יודעים מה מצבו והאם הוא זקוק לטיפול רפואי. איננו יודעים אם הוא חי בכלל והאם הוא בלבנון".

 

רגב הוסיף כי "אנו מאוד מאוכזבים מההגעה להסכם הפסקת אש שלא כלל את ההחזרה המיידית של אלדד ואודי. מעבר לכך אנחנו חושבים שאולמרט עושה כל שביכולתו כדי לפעול להחזרת החטופים. דרושה פה נחישות ומהירות".

האב, צבי רגב, הציג לראווה את אלבום תמונותיו של בנו: "ההרגשה שלי שהם (הממשלה) עושים מה שצריך. אנחנו לא יודעים מה הם עושים, אבל הם עושים".

 

לפני בואו לישראל, סייר מזכ"ל האו"ם בדרום לבנון, כדי לצפות מקרוב בהרס שנגרם בלחימה בין ישראל לחיזבאללה. מסוקו נחת בעיר נאקורה, שם ממוקמת מפקדת יוניפי"ל. אנאן נפגש עם מפקד יוניפי"ל, הגנרל הצרפתי אלן פלגריני, וטס מעל האזורים שנפגעו קשה בהתקפות ישראל.


פורסם לראשונה 29/08/2006 17:48

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
אנאן לאחר שנחת בישראל
צילום: רויטרס
צילום רפרודוקציה: חגי אהרון
אלדד רגב
צילום רפרודוקציה: חגי אהרון
אהוד גולדווסר
מומלצים