שתף קטע נבחר

בשידור חי לאיראן: נשיאכם משרה אווירה של 39'

כ-20 עיתונאים איראנים הגיעו לאולם "ירושלים" בקונסוליה הישראלית בלוס אנג'לס, שם השתתפו במסיבת עיתונאים המציגה את התבטאויותיו של נשיא המדינה אחמדי-נג'אד ואת עמדת ישראל כלפי איראן. האירוע הועבר בשידור חי לאיראן באמצעות תחנות טלוויזיה ורדיו

מה עשתה קבוצה של עיתונאים איראנים ב"ירושלים"? 20 עיתונאים איראנים, המייצגים רשתות טלוויזיה, רדיו, ועיתונים התייצבו אתמול (יום ה') ב"טריטוריה ישראלית" בארצות הברית  – אולם "ירושלים" שבקונסוליה הישראלית בלוס אנג'לס – למסיבת עיתונאים שכינס הקונסול אהוד דנוך. במהלך האירוע, ששודר באמצעות לוויינים לאיראן, הוקרנו על מסך גדול ציטוטיו של נשיא איראן, מחמוד אחמדי-נג'אד, הקוראים להשמדת ישראל וארצות הברית, הכחשות השואה והתנגדותו לתרבות העולם החופשי.

 

היה זה אירוע נדיר. באולם בלוס אנג'לס נכח צוות של ערוץ 1 האיראני, המשדר מהעיר בשלושה לוויינים וצופים בו כ-30 מיליון מתושבי המדינה. כמו כן נכחו במסיבת העיתונאים צוות צילום של "קול אמריקה", הנקלט היטב באיראן ובמדינות השכנות אליה, והיא שודרה בשידור חי גם באמצעות תחנת הרדיו "פארדה", שהיא חלק ממערך השידורים של ארצות הברית לאיראן, ורדיו "פדאיה".

 

"איך יתכן שאדם כמו אחמדי-נג'אד מדבר בשם הציוויליזציה האיראנית, בעלת ההיסטוריה והתרבות עשירה כל כך. אמירות הנשיא האיראני נותנות תחושה כאילו אנחנו נמצאים ב-1939", אמר הדיפלומט הישראלי, שדבריו תורגמו באופן סימולטני לפרסית. "למרות הכבוד הרב שיש לנו לעם האיראני, לא ניתן להתייחס בביטול לדברי נשיא הקורא להשמדת ישראל", הוסיף דנוך.

 

קונסול ישראל סיפר לעיתונאים האיראנים כי הם מימנו מהמסים שהם משלמים את האימון והציוד בנשק של חיזבאללה, ששיגר כ-4,000 רקטות על אזרחים ישראלים חפים מפשע. "אין לישראל שום דבר נגד העם באיראן או האיסלאם. לפני המהפכה היו לישראל יחסים דיפלומטים תרבותיים וכלכליים עם טהרן", סיפר הקונסול והוסיף כי "ההנהגה האיראנית נחושה להשמיד את ישראל, לא בגלל מה שאנחנו עושים, אלא בגלל מה שאנחנו מייצגים - דמוקרטיה וחופש".

 

בקונסוליה הישראלית היה ניתן לראות מגישי תוכניות אירוח ופרשנים פוליטים, המוכרים בכל בית באיראן. חלקם מתנגדי משטר האייטוללות שהסתלקו מהמדינה עם עליית חומייני לשלטון, אחרים עזבו את המדינה ברבות השנים.

 

העיתונאים האיראנים היו כל כך נרגשים מהמעמד המיוחד, שלאחר שהסתיימה מסיבת העיתונאים הרשמית הם המשיכו לראיין אחד את השני על המעמד ואף נשארו לשיחת רעים עם צוות הקונסוליה הישראלית.

 

הם שאלו את הדיפלומטים הישראלים אם בכוונת ישראל לתקוף את אתרי הגרעין האיראנים. הקונסול דנוך העביר להם את הגרסה הישראלית הרשמית לפיה: "מדובר בבעיה המסכנת את האזור ואת העולם כולו. ישראל כחלק מהקהילה הבינלאומית תעשה את כל המאמצים הדיפלומטים לפתור את הבעיה בדרכי שלום".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"לא ניתן להתייחס בביטול לדבריו". אחמדי-נג'אד
צילום: איי אף פי
צילום: איי פי
אין לנו דבר נגד האיראנים. דנוך
צילום: איי פי
מומלצים