שתף קטע נבחר

אחרי המלחמה: הפוליטיקה חוזרת לשגרה

ענן הביקורת הכבד שהותירה המלחמה מעל ראשיהם של ראש הממשלה ושר הביטחון, העיר את היצרים הפוליטיים מרבצם. אולמרט ופרץ, איש איש וצרותיו, החליטו על הגברת הפעילות בתוך מפלגותיהם, בנסיון לחזק את מעמדם ולשפר עמדות

מספר שבועות לאחר תום המלחמה בלבנון והמערכת הפוליטית חוזרת לשגרת יומה. חצי הביקורת הרבים המופנים לעברו של ראש הממשלה, אהוד אולמרט, גרמו לו להבין כי עליו לשים דגש רב יותר על הזירה הפוליטית וכבר השבוע יקיים אולמרט שתי פעילויות משמעותיות בתוך מפלגתו קדימה.

 

את הפגישה הראשונה יקיים אולמרט היום (ב'), במסגרת כנס רשויות מטעם "קדימה" שייערך בירושלים. האירוע מתכנס על רקע תלונות מרובות וביקורת קשה שהטיחו ראשי רשויות שעברו מהליכוד לקדימה כנגד התנהלותם של כמה מראשי המפלגה החדשה. אולמרט, כמו קודמו אריאל שרון, יבקש ככל הנראה לנצל את המפגש לטובת חיזוק הקשר עם ראשי הרשויות מרחבי הארץ במטרה לשמר את האחדות במפלגה.

 

המפגש השני צפוי להתקיים ביום שלישי, בביקורו של ראש הממשלה בצפון, בו הוא צפוי לחנוך לראשונה את "בית קדימה" בעיר טבריה. זהו הסניף הראשון של המפלגה בעיר והפעם הראשונה שבה זוכה אולמרט לחנוך סניף של מפלגתו מאז הוקמה.

 

בנוסף, מתכננים ב"קדימה" פעילויות מואצות נוספות בתוך המפלגה. המטרה העיקרית העומדת לנגד עיניהם היא חיזוק אחיזת המפלגה בכוחות הפועלים בשטח ובנוסף, מחיקת הדימוי שנוצר למפלגה בדבר היותה "מפלגה וירטואלית". חיזוק פעילות המפלגה ברחבי הארץ תעניק לה, כך מקווים, קיום ממשי ומחוזק. 

 

בתוך כך, מנכ"ל "קדימה", יוחנן פרסנר, פעל בשבועות האחרונים באינטנסיביות בכדי להכין את המפלגה לפעילות שתחרוג מגבולות הפעילות הפרלמנטרית. בסביבתו של ראש הממשלה אמרו כי חלק מהפעילויות העתידיות של אולמרט בתחום הפוליטי תוכננו כבר לפני המלחמה, אולם נדחו בשל פרוץ הלחימה בלבנון. לטענתם, אולמרט גם צפוי להגביר את פעילותו הפוליטית בעתיד, באופן משמעותי. 

 

במקביל, גם הפעילות במפלגת "העבודה" לא נפסקת לרגע. גורמים במפלגה הביעו לאחרונה דאגה מהתפרקותה וכמו כן הובע חשש עקב הכרזתם של רבים מחבריה על התמודדותם לראשותה. לטענת אותם גורמים, ריבוי המועמדים במירוץ לראשות המפלגה - סופו שיביא להיחלשותה של "העבודה" באופן משמעותי.

 

בכירי המפלגה צפויים להיפגש בימים הקרובים בניסיון לתכנן מהלכים עתידיים. חלקם מכוונים נגד יו"ר המפלגה, עמיר פרץ, אך חלקם מהווים הבעת תמיכה בו. כנס מזכירי סניפים, שאמור להתקיים בימים הקרובים בהשתתפותו של פרץ, מהווה לדברי המארגנים, נסיון לחזק את מעמדו של יו"ר המפלגה שנפגע  משמעותית בשבועות האחרונים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
אולמרט. חיזוק האחיזה בשטח.
צילום: רויטרס
צילום: אלי אלגרט
פרץ. נאבק על מעמדו.
צילום: אלי אלגרט
מומלצים