שתף קטע נבחר

שחמטאי תבע שחמטאי: "הפר תנאי שימוש בקוד פתוח"

מתכנת משחקי שחמט ישראלי תובע רב אמן בינלאומי בטענה שהשתמש בקוד פתוח שהפיץ תוך הפרת תנאי רשיון ה-GPL

אלכסנדר מריאנובסקי מבת-ים, שחקן שח ומתכנת, הגיש לבית המשפט המחוזי בתל אביב תביעה (PDF) נגד אלכסנדר רבינוביץ', הבעלים של בית ספר בינלאומי לשחמט, כך מדווח דודי ניסים מ"ידיעות אחרונות".

 

מריאנובסקי דורש פיצויים בסך 110 אלף שקל, לאחר שלטענתו גנב ממנו רבינוביץ' קוד תוכנה שבעזרתו ניתן לשחק בשח-מט באינטרנט נגד שחקנים מרחבי העולם באתר שלו.

 

למריאנובסקי אתר אינטרנט, שם נמצאת התוכנה בקוד פתוח, הניתן תחת רשיון GPL. רשיון זה מותיר שימוש חופשי בתוכנה ובקוד שלה, בתנאי שפיתוחים עתידיים של התוכנה ינתנו ברשיון GPL, ושהקוד שלהם יהיה גם פתוח וזמין לשימוש. על פי התביעה, רבינוביץ' השתמש בקוד התוכנה כדי להקים בית ספר בינלאומי לשחמט.

 

הפרת תנאי הרשיון

עו"ד יהונתן קלינגר, המייצג את מריאנובסקי ציין כי רבינוביץ' שדרג את התוכנה והוסיף לה רכיב וידאו, שאת הקוד שלו הוא לא שחרר, ובכך הפר למעשה את תנאי השימוש של הקוד. עוד ציין עו"ד קלינגר כי הנתבעים בפועל גנבו את עבודתו של התובע , ללא מתן קרדיט מקצועי וללא תשלום בעבור זכות השימוש בתוכנה ותוך הפרת זכויותיו המוסריות והקניינות.

 

לטענתו של מריאנובסקי, הוא קיים משא ומתן עם רבינוביץ' במשך מספר חודשים, והציע לו לרכוש את התוכנה ב-4000 דולר, או לקבלה בחינם תמורת שמירה על תנאי רשיון ה-GPL, אך רבינוביץ דחה את התנאים והשתמש בקוד התוכנה באתר שלו.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
השתמש בקוד המשחק
צילום: איי פי
מומלצים