שתף קטע נבחר

רכבת התנגשה במשאית שפרצה מחסום

משאית שהגיעה מכיוון צומת וולקן במפרץ חיפה עלתה על המסילה לאחר שהמחסום ירד, תוך שהיא שוברת את המחסום. רכבת נוסעים שעברה במקום פגעה בצידה של המשאית. למרבה המזל, איש לא נפגע, לאחר שהרכבת לא ירדה מהפסים

התנגשות בין משאית לרכבת נוסעים בצפון הסתיימה הערב (ג'), למרבה המזל, ללא נפגעים. התאונה אירעה במפגש המסילה והכביש הסמוך לבית הספר הטכני של חיל האוויר במפרץ חיפה.

 

מחקירה ראשונית של המשטרה עולה כי המשאית הגיעה מכיוון צומת וולקן, בסביבות השעה 18:00, ועלתה על המסילה לאחר שהמחסום ירד, כאשר הרמזור האדום מהבהב, תוך שהיא שוברת את המחסום. הרכבת הגיעה באותה עת מכיוון קריית חיים, צפונית למחסום, לכיוון חיפה. מדובר ברכבת נוסעים דו קומתית. הקטר פגע בצידה של המשאית.

 

למרבה המזל, איש לא נפגע והרכבת לא ירדה מהפסים. תנועת הרכבות צפונית לחיפה הופסקה, בין היתר בשל העובדה שהמשאית חסמה את שתי המסילות במקום, עד לאחר בדיקת בוחני התנועה של המשטרה.

 

באותו מפגש מסילה הייתה תאונה כמעט זהה באמצע חודש אוגוסט. אז פונתה לבית החולים אחת הנוסעות, שהייתה בהיריון, וחשה ברע.

 

מהנהלת הרכבת נמסר כי גם פעולתו של המשגיח במפגש המסילה לא יכולה למנוע תאונה מסוג זה. "המשאית עלתה על המסילה לאחר שהמחסום ירד, תוך שהיא פורצת את המחסום ועוברת על החוק. במצב כזה המשגיח לא יכול לעשות שום דבר, כי הרכבת קרובה מדי. הנהלת הרכבת מפצירה בנהגים שלא לעבור על החוק", הוסיפה דוברת רכבת ישראל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המחסום לאחר התאונה הקודמת בצומת וולקן
צילום: דורון גולן
מומלצים