שתף קטע נבחר

הנשיא נחקר בשלישית; נשאל לגבי תלונה נוספת

החוקרים שנכנסו הבוקר ללשכתו של האזרח מספר 1 הציגו שאלות קשות על עבירות מין שבוצעו לכאורה בא' ולראשונה - במתלוננת נוספת. שבע שעות נמשכה החקירה. קצב שיתף פעולה עם החוקרים, אך הכחיש את מלוא החשדות נגדו. והחוקרים? הם סבורים בשלב זה שגירסתה של המתלוננת הראשונה אמינה

שתי מתלוננות: נשיא המדינה, משה קצב, נחקר היום (יום ד') בלשכתו בפעם השלישית - ושמע לראשונה שאלות מפי חוקריו אודות תלונה נוספת שהוגשה נגדו במשטרה. המתלוננת, שגם שמה הוא א', כשמה של המתלוננת הראשונה הגישה בימים האחרונים את תלונתה על עבירת מין שביצע בה הנשיא לכאורה במהלך תקופה אחרת של חייו הציבוריים.

 

צוות החוקרים המיוחד בראשותו של תת-ניצב יואב סגלוביץ' הגיע לבית הנשיא בשעות הבוקר, והציג בפני האזרח מספר 1 שאלות על טיב יחסיו עם שתי המתלוננות. שבע שעות ארכה חקירתו, אך החוקרים לא העלו במהלכה את הפרסומים אודות חנינות בלתי חוקיות שלכאורה היה הנשיא מעורב בהן. חקירתו של הנשיא קצב צפויה להימשך מחר, וככל הנראה גם בשבוע הבא.

 

החוקרים לא העלו לפי שעה אפשרות שהנשיא ייבדק בפוליגרף ולא דיברו על אפשרות לעימות בינו לבין המתלוננת הראשונה. אם יעלה צורך בשני אמצעי חקירה אלו, הוא ייבחן במשטרה בהמשך הדרך. הנשיא, מצידו, חזר והכחיש במהלך החקירה את כל הטענות נגדו.

 

הגירסה אמינה

בשלב זה מאמינים החוקרים כי גירסתה של המתלוננת א' מוצקה ואמינה. אם לא ישתנו פני הדברים במהלך החקירה, נראה שבמשטרה לא יהיה מנוס מלהמליץ על העמדה לדין של נשיא המדינה. עם זאת, מדובר בחקירה המצויה בראשיתה והדברים עוד עשויים להשתנות.

 

אתמול נחקרה המתלוננת הראשונה, א', בשנית. במשך עשר שעות גוללה באוזני החוקרים את סיפור היכרותה עם הנשיא, כיצד קיים עמה - לטענתה - יחסי מין בכפייה. המשטרה מנסה לשים ידה על קלטת שהוצעה לכמה כלי תקשורת, ועשויה - לפחות לדברי האדם המחזיק בה - "להציג את המתלוננת באור מביך".

 

אבל, כאמור, אותה א' כבר לא לבד: מקור בכיר במשטרה, המצוי בפרטי החקירה, אמר ל-ynet כבר מוקדם יותר היום כי התקבלו תלונות נוספות אודות הנשיא, המתייחסות ל"תקופות שונות" בחייו הציבוריים. התלונות נבדקות.  

 

לפני החקירות מסרה המשטרה כי לקחה מבית הנשיא מחשבים ומסמכים, כדי לבדוק האם התכתב עם המתלוננות. מלשכת קצב נמסר אז כי "בניגוד לפרסומים, אין לנשיא מחשב אישי והוא אינו מתכתב עם איש באימייל". 

 

בבית הנשיא מנסים לשדר "עסקים כרגיל", אם כי במספר אירועים ממלכתיים - כמו בהשבעת נשיאת בית-המשפט העליון החדשה - קצב כנראה לא ייקח חלק. השבוע התייחסה לפרשה רעייתו גילה, וציינה כי היא משוכנעת שחפותו המלאה תצא לאור.      


פורסם לראשונה 06/09/2006 08:31

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גילה ומשה קצב
צילום: חגי אהרון
צילום: גיל יוחנן
צוות החקירה, בראשות תנ"צ סגלוביץ'
צילום: גיל יוחנן
מומלצים