שתף קטע נבחר

יצהר: נעצר רב החשוד בהסתה לרצח ערבים

הרב יוסף פלאי, שמלמד בישיבה בהתנחלות, פרסם לפני כשלוש שנים מאמר בו ציווה על הריגת ערבים: "עלינו לחתור לכך שלא תישאר תחת ידינו אוכלוסייה נכבשת לאחר כניעתה. אם הם בורחים מה טוב, ואם הם אינם בורחים להרוג בהם כל זכר". כיוון שלא נענה עד כה לזימוני המשטרה, הגיעו השוטרים לעצור אותו

משטרת מרחב שומרון עצרה לפנות בוקר (יום ב') את הרב יוסף פלאי, שמלמד בישיבת "עוד יוסף חי" שבהתנחלות יצהר בשומרון. הוא נעצר בחשד להסתה והמרדה.

 

בלשי היחידה המרכזית של משטרת מחוז ש"י הציגו בפני הרב צו שמחייב אותו להתלוות אליהם, לאחר שלטענתם זומן לחקירה מספר פעמים ולא הגיע. הרב פלאי לא גילה התנגדות למעצר.

 

המשטרה חוקרת חשדות להסתה והמרדה, בעקבות כתבה שפירסם הרב בביטאון "להבה" בשנת 2003. תחת הכותרת "דרכי המלחמה", כתב הרב בין היתר: "אם כן עיקר המצווה היא שלא להותיר אוכלוסייה נכבשת בשטח שאנו כובשים. הבורח יברח ואלו שאינם בורחים יש להרוג. כל זכר מגיל 13 (ובכך לחסל למעשה את הקיום הלאומי)..."

 

עוד כתב הרב: "אזי עלינו לחתור לכך שלא תישאר תחת ידינו אוכלוסייה נכבשת לאחר כניעתה, אם הם בורחים מה טוב, ואם הם אינם בורחים להרוג בהם כל זכר, או לכל הפחות לפעול להגירת האוכלוסייה לארצות אחרות..."

 

הרב פלאי לא הורשע בעבר בחשדות של הפרות סדר או אלימות. אך החשד שמופנה כלפיו כעת הינו בדבר הסתה לאלימות.

 

ראש הישיבה, הרב יצחק שפירא סירב להגיב למעצר.

 

כמו כן עצרה המשטרה הלילה את חנוך אלבר מההתנחלות אחיה, לאחר שלטענתה הפר צו מעצר בית שהוצא נגדו על ידי אלוף פיקוד מרכז יאיר נווה, מחשש שיפריע לכוחות צה"ל שהתכוונו לפינוי מאחזים בלתי חוקיים בגדה.

 

אלבר קיבל צו הרחקה מיהודה ושומרון, אך מאחר שלא נמצא לו מקום מגורים חלופי, מחוץ לאיזור יהודה ושומרון, הסכים אלוף הפיקוד למעצר בית. לטענת המשטרה אלבר הפר את הצו מספר פעמים ונעצר הלילה באזור רמת גן. גם הוא הובא לחקירה במשטרת מרחב שומרון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
יצהר (ארכיון)
צילום: איי פי
מומלצים