שתף קטע נבחר

אולמרט בירך את "הנשיאה דליה איציק"

בישיבה הראשונה של מועצת קדימה בירך ראש הממשלה את איציק שתחליף מחר ליום אחד את הנשיא בתפקידו. בנאומו דיבר על עתיד מפלגתו, תקציב המדינה והתוכניות לעתיד

"אני מברך את יושבת ראש הכנסת, בעצם את נשיאת המדינה. קדימה עשתה היסטוריה, כשבראש מדינת ישראל עומדת אישה חברת קדימה". כך אמר היום (ד') ראש הממשלה, אהוד אולמרט, במהלך הישיבה הראשונה של מועצת קדימה, שנערכה בפתח תקווה. יו"ר הכנסת, דליה איציק, תחליף מחר את נשיא המדינה, משה קצב, בטקס השבעת נשיאת בית המשפט העליון, דורית בייניש. זאת לאחר שועדת הכנסת אישרה את נבצרותו הזמנית של הנשיא, משה קצב.

 

בפתח דבריו התייחס אולמרט לבניית המפלגה, שהוקמה לפני פחות משנה על-ידי ראש הממשלה לשעבר, אריאל שרון. "אנחנו נערכים בימים האלה למאמץ אדיר וחשוב, שבמידה רבה יקבע את דמותה הפוליטית של מדינת ישראל בשנים הקרובות. המאמץ הזה הוא הרצון לתרגם את הכוח הפוליטי למערכת מאורגנת שתבטיח את היציבות הפוליטית של מדינת ישראל בשנים הקרובות".


מקשיבים לאולמרט. השרים פרס, בר-און ודיכטר   (צילום: ניב קלדרון)

 

לגבי אופיה של המפלגה, אמר אולמרט: "מהיום הראשון אנחנו דחינו את הקיצוניות המתלהמת של אלה שבשבילם הדרך היחידה היא דרך של הפעלת כוח, של זריקת סיסמאות מתלהמות ושל גישה קיצונית. כשם שדחינו את דרכם של אלה שחשבו שמדינת ישראל צריכה בכל מצב להגיד תמיד כן, גם כאשר היוזמה איננה יכולה להבטיח את תנאי היסוד של קיומה של החברה הישראלית - בביטחון, ללא סכנה, עם גבולות שיאפשרו את קיומה ועתידה של מדינת ישראל".

 

בהמשך דבריו התייחס אולמרט לתקציב המדינה שאושר אתמול בישיבת הממשלה. "התקציב שהביא אתמול שר האוצר, אברהם הירשזון, לאישור הממשלה הוא תקציב שנותן בפעם הראשונה מזה שנים התחלה של מענה רציני להתמודדות עם המצוקות החברתיות שלנו. ההשוואה בין תקציב 2005 לתקציב 2007 מראה על תוספת ברוטו של חמישה מיליארד ו-460 מיליון שקלים לתקציבי רווחה".


שר התחבורה וממלאת מקום הנשיא  (צילום: ניב קלדרון)

 

לגבי העתיד הנושאים שבהם תתמקד קדימה בעתיד, אמר ראש הממשלה: "אנחנו נחושים בדעתנו לתת גיבוי אדיר כדי לחזק את מערכת החינוך בכל רחבי הארץ. אנחנו נבנה השנה עוד אלפי כיתות חדשות בגליל, בנגב, באזורי הפריפרייה, כדי לתת מענה אמיתי למצוקה, למחסור של 6,000 כיתות לימוד, שמעיב על מערכות החינוך שלנו ומשפיע מאוד על היכולת שלנו לשפר את איכות החיים כפי שאנחנו רוצים. זה לא מהלך פשוט, אבל אנחנו איננו מוכנים, גם במציאות של צורך לספק צרכים ביטחוניים, גם במציאות שבה צריכים להגדיל את תקציבי הביטחון מעל ומעבר למה שחשבנו כתוצאה מהלחימה ומהצורך להחזיר את המלאים בצה"ל לרמות שהצבא צריך".

 

אולמרט התייחס בדבריו גם להשקעות בנגב ובגליל. "איננו מוכנים לוותר על ההתחייבויות שלנו בתחומים החברתיים, איננו מוכנים לוותר על ההתחייבויות שלנו בנגב, הוספנו עוד מאות מיליוני שקלים תוספת תקציבית מיוחדת למשרד שבראשו עומד המשנה לראש הממשלה, המשרד לפיתוח הגליל והנגב, כדי להמשיך בתכניות הפיתוח בצפון ובדרום. נשקיע בגליל מיליארדי שקלים השנה כדי להפוך את הגליל לאזור פורח, משגשג, משוקם, חזק מבחינה כלכלית ומתאושש מבחינה חברתית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ניב קלדרון
אולמרט. מברך
צילום: ניב קלדרון
צילום: אלכס קולומויסקי
איציק. תשביע
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים