שתף קטע נבחר

אישום: רצחו את בן אור ושיספו את גרון חברתו

בכתב האישום שהוגש נגד ערן חייא וגדי חזן מתואר כיצד ירו השניים בראשו של השוטר בעת שהתארחו בדירתו שבמקסיקו ולאחר מכן תקפו את בת זוגו הקולומביאנית

בבית המשפט המחוזי בתל אביב הוגש הבוקר (ה') כתב אישום נגד ערן חייא בן 23 וגדי חזן (26), החשודים ברצח השוטר צחי בן אור בדצמבר 2004 בקנקון שבמקסיקו. בפרקליטות טוענים כי בידיהם נמצאות ראיות רבות המוכיחות את אשמתם של השניים, אשר לפי שעה שומרים בחקירתם על זכות השתיקה.

 

בן אור, כזכור, נחשד ברצח פנחס בוחבוט בבית החולים תל השומר במסגרת מלחמה בין כנופיות פשע. הוא נמלט מישראל למקסיקו ושני הנאשמים, אשר התארחו בביתו, רצחו אותו על פי החשד ביריית אקדח.

 

בן אור התגורר במקסיקו תחת זהות בדויה במתחם דירות בשם "איסלה דורדה" בקנקון מקסיקו. בספטמבר 2004 עברה להתגורר עימו שם חברתו לחיים, ג'ובאנה דארלי, אזרחית קולומביאנית. בדצמבר באותה שנה הגיעו אל הדירה חייא וחזן ובמשך שבוע התגוררו באחד החדרים בדירתו. מכתב האישום עולה כי ב-12 בדצמבר בשעה 02:30 לפנות בוקר, ירו השניים בבן אור ירייה אחת בראשו. באותה העת הייתה דארלי בחדר השינה והתעוררה לקול הירי. היא התיישבה במיטתה בבהלה ואז נכנסו השניים לחדרה, החלו לחנוק אותה ושיספו את גרונה. דארלי ניסתה להגן על עצמה ואף נחתכה בידה כתוצאה מכך. מיד לאחר מכן נמלטו חייא וחזן מן הדירה וכעבור זמן קצר עזבו את מקסיקו.

 

דארלי עצמה הגיעה לישראל ומסרה למשטרה את כל המידע שהיה ברשותה. בידי המשטרה גם נמצאות עדויותיה של עוזרת

 הבית של בן אור, אשר זיהתה את שני החשודים כמי שהיו בדירה בסמוך למועד הרצח. זווית נוספת על האירוע סיפק עד מדינה בפרשה אחרת, אשר סיפר לחוקרים כי חייא אמר לו שאינו יכול לחזור לישראל כחודשיים לאחר הרצח בגלל "עבודה" שביצע בחו"ל.

 

התובעת, מיכל גל, טוענת כי מעשיהם של שני החשודים מעידים על כך שהם מהווים סכנה לציבור ואינם נרתעים מביצוע מעשי רצח מחוץ לגבולות המדינה. בנוסף, לטענתה, הם לא נרתעו גם מניסיון רצח של בחורה תמימה, שכל פשעה היה נוכחותה בדירה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רפרודוקציה: משטרת ישראל
צחי בן אור
צילום רפרודוקציה: משטרת ישראל
צילום:  ירון ברנר
ערן חייא
צילום: ירון ברנר
צילום: אלי אלגרט
גדי חזן
צילום: אלי אלגרט
מומלצים