שתף קטע נבחר

אל-קאעידה: צרפת היא מטרה

איומיו של מספר 2 באל-קאעידה על ארצות הברית וישראל תפסו כותרות. אך באותה קלטת הוא הכריז גם על ברית חדשה עם ארגון טרור אלג'יראי, וקרא לו לזרוע אימה ב"ליבם של הבוגדים והכופרים בני צרפת". דה-וילפן: האיום אמיתי. עלינו להיזהר

במסר הוידאו האחרון שלו קרא מספר 2 באל-קאעידה, איימן אל-זוואהירי, לארגון טרור אלג'ירי להעניש את "צרפת הצלבנית" גם אם התנגדה בשעתו למלחמה בעיראק - כך דיווח אתמול (ה') העיתון "לה פיגארו".

 

הדיווח בעיתון התבסס על מקורות מודיעין שצפו בקלטת המלאה של דברי אל-זוואהירי, שחלקים ממנה שודרו ביום שני השבוע. הקטעים שודרו סמוך ליום השנה החמישי לפיגועי ה-11 בספטמבר, ולפיכך ניתן דגש רב יותר לאיומים שהשמיע אל-זוואהירי על ארצות הברית, מדינות המפרץ וישראל.

 

אך גורמי ביטחון צרפתים גילו שבקלטת מברך אל-זוואהירי על "האיחוד עם ה'קבוצה הסלפית להטפה וקרב'" (GSPC), וקורא לחברי הקבוצה להיות "עצם בגרונה של הצלבנים האמריקנים והצרפתים", לזרוע אימה ב"ליבם של הבוגדים והכופרים בני צרפת", ולהרוס את "עמודי הברית הצלבנית". לדברי הגורמים, הקריאה הזו הופיע גם על שער אתר האינטרנט של GSPC מאז פירסום הקלטת.

 

ראש ממשלת צרפת, דומיניק דה-וילפן, אמר שצרפת תישאר בכוננות עליונה נגד פיגוע טרור אפשרי. "בדקתי את כל המידע שיש לנו בנושא והוא תומך בחששות שלנו", אמר דה-וילפן, ואישר למעשה את הדיווח בעיתון. "עלינו להיות עירניים וזהירים מאוד, כפי שהיינו במשך כמה שנים. אנו לא יכולים להוריד את רמת הכוננות. קיים איום אמיתי".

 

ההתנגדות למלחמה בעיראק לא תשנה

ארגון GSPC נולד מארגון טרור איסלמי קיצוני שהואשם באחריות לטבח אזרחים במהלך המרד נגד הממשלה האלג'יראית בשנות ה-90. גורמי ביטחון בצרפת מערכים כי הארגון, שמאבד את השפעתו באלג'יריה וסבל לאחרונה מפילוגים ויריבויות פנימיות, החל להפנות תשומת לב לפעילות במסגרת הג'יהאד העולמי.

 

רבים בצרפת סבורים שבשל התנגדות ממשלתם למלחמה בעיראק הם מוגנים יותר מפני טרור ביחס למדינת אחרות, אך גורמי ביטחון הזהירו שהטיעון הזה אינו משנה לטרוריסטים. הם אמרו שהאיסור על חבישת כיסויי ראש בבתי הספר הציבוריים, שיתוף הפעולה עם ממשלות בצפון אפריקה נגד ארגונים איסלמיים קיצוניים, והשתתפות חיילים צרפתים בלחימה נגד הטליבאן באפגניסטן - כל אלה הפכו אותה למטרה "צלבנית" לגיטימית בעיני אנשי הג'יהאד העולמי. זאת ועוד - שיגור החיילים הצרפתים לכוח יוניפי"ל בלבנון, שאל-זוואהירי גינה בחריפות, מציבה אותם בקו האש.

 

הגורמים טוענים שמנהיגי GSPC הצהירו בעבר נאמנות לאל-קאעידה אולם זוהי הפעם הראשונה בה מכיר אל-קאעידה בארגון, והדבר הופך את הקשר בין הגופים לרשמי. "מעכשיו, שניהם שותפים במאבק", אמר מומחה צרפתי.

 

סגן ראש שירות ביטחון הפנים הצרפתי (DST), לואיס קפריאולי, אמר שהאיחוד עלול לעורר השראה בקרב פעילי GSPC הנמצאים כבר באירופה לפעול נגד צרפת, או לעורר את אנשי הארגון באלג'יריה להתחיל לנסות להוציא לפועל פיגועים בצרפת. גורם ביטחוני אחר ציין שלאל-קאעידה קשה לאחרונה לפגוע במטרות בשטח ארצות הברית ולכן פגיעה בבנות ברית של אמריקה היא התחליף.

 

בתחילת השבוע אמר פייר דה בוסקט דה פלוריאן, ראש ה-DST הנוכחי שישנו איום "גבוה מאוד" בפיגוע טרור. "בעיני האוייבים שלנו, אנו מחנה מערבי... ולא ירחמו עלינו".


פורסם לראשונה 15/09/2006 00:08

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"להרוס את עמודי הברית הצלבנית". שער הניצחון בפריז
צילום: איי פי
צילום: איי פי
קיים איום אמיתי. דה-וילפן
צילום: איי פי
צילום: איי אף פי
ההתנגדות למלחמה בעיראק לא תשנה. חיילים צרפתים בלבנון
צילום: איי אף פי
מומלצים