שתף קטע נבחר

הוסר האיום בהשבתת המשק ביום שלישי

שכרם של עובדי הרשויות המקומיות שלא שולם עד כה, ישולם עד יום חמישי השבוע. תוך שבועיים יוסדר נושא ההפרשות שלא בוצעו לקופות הפנסיה והגמל של העובדים. נושא השכר המולן של עובדי הרשויות הוסדר רק לאחר שיו"ר ההסתדרות איים להשבית את המשק ביום שלישי הקרוב

הוסר איום השביתה במגזר הציבורי שנועדה ליום שלישי השבוע. משכורותיהם של עובדי הרשויות המקומיות ישולמו עד יום חמישי השבוע. הסכם על כך הושג הערב (א') בין יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, לבין הממונה על התקציבים באוצר, קובי הבר ומנכ"ל משרד הפנים, רמי בלניקוב.

 

עופר הסיר את איומו לאחר שדרישות ההסתדרות התמלאו והמשכורות לעובדי הרשויות המקומיות ישולמו עד יום ה' השבוע. זאת למעט מספר רשויות שחשבונות הבנקים שלהם מעוקלים. משרד הפנים והאוצר הבטיחו לעשות הכל כדי לשלם לפחות שלוש משכורות מהחוב הכולל לעובדי אותן רשויות בדרך כלשהי.

 

בנוסף, הובטח להשלים את החובות האחרים עד דצמבר ואת התשלומים לקופות הגמל לקרנות הפנסיה להסדיר בתוך שבועיים.

 

ההסדר יבטיח את תשלומי השכר של כ-5,000 עובדי הרשויות המקומיות, המועצות הדתיות ואיגודי הערים לכבאות, שלא קיבלו את שכרם במועד. אומדן עלותו, לדברי ההסתדרות, היא כ-100 מיליון שקל.

 

שרי האוצר והפנים ויו"ר ההסתדרות ילוו את התהליך ויתמודדו עם הבעיות הפרטניות ככל שייוצרו, בעיקר באותו קומץ של רשויות שחשבונותיהן מעוקלים. השר הירשזון ציין בסיפוק כי העובדים יוכלו לחגוג את ראש השנה בכבוד יחד עם כל בית ישראל. עופר עיני אמר כי מדובר בציון דרך לפיו לא יהיה עוד מצב שבו עובדים המגיעים לעבודה לא יקבלו את שכרם. 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
יו"ר ההסתדרות, עופר עיני. האיום עזר
צילום: שאול גולן
מומלצים