שתף קטע נבחר

פרשת הנשיא: אישה שמינית הגישה תלונה

לאחר שבמהלך השבוע נמסר על קיומן של ראיות לכאורה להגשת שלושה כתבי אישום נגד הנשיא, נודע כי הוגשה למשטרה תלונה על ידי אישה נוספת, הטוענת לעבירות מין מצדו של קצב. פרקליטו של הנשיא: "התלונה אינה עומדת בשום קנה מידה של היגיון"

פרשת הנשיא הולכת ומסתעפת: אמש (יום ד') נודע כי תלונה נוספת בחשד לעבירות מין הוגשה בימים האחרונים למשטרה נגד הנשיא, משה קצב. מדובר במתלוננת שמינית נגד הנשיא, החשוד בעבירות המין. בימים הקרובים יבחן צוות החקירה את התלונה. 

 

פרקליטו של נשיא המדינה, עו"ד ציון אמיר, מסר בתגובה: "זו תלונה שלא יכולה לעמוד בשום קנה מידה של היגיון ואינה 

מתיישבת עם המסמכים הקיימים. המתלוננת כתבה מכתב בכתב ידה שלא יכול לייחס התנהגות מינית. אלו דברים חמורים וכולי תקווה שהמשטרה תחקור אותה. חשוב לחזור ולהדגיש שמדובר בתלונה שהנשיא הגיש בגין סחיטה שנתמכת בראיות חזקות מאוד".

 

שלשום נמסר ממשרד המשפטים כי "הפרשה מצויה בשלבי סיום". ההצהרה נמסרה בתום מפגש שערך היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, עם צוות החקירה העוסק בפרשה, שהציג בפניו את חומר הראיות שנאסף עד כה ואת פעולות החקירה הנדרשות לשם השלמתה. גורם המקורב לחקירה אף ציין כי "ישנן ראיות לכאורה לשלושה כתבי אישום".

 

בפגישה הציגו החוקרים בפני מזוז את עיקרי הראיות בכל אחת מהפרשות בהן הוא חשוד - ההטרדות המיניות והחנינות. מזוז ופרקליט המדינה, ערן שנדר, הנחו את הצוות לבצע השלמות חקירה בהקדם האפשרי. במקביל לכך יחל צוות הפרקליטים המלווה את החקירה לבחון ולהעריך את חומר הראיות שנאסף עד כה לקראת גיבוש המלצות והכרעות בתיק.

 

לפי שעה הנשיא לא צפוי להיחקר פעם נוספת, אולם ייתכן שהתלונה הנוספת שנחשפה אמש תשנה את התמונה.

 

גורמים המקורבים לחקירה צופים כי היא עשויה להימשך עוד כמה שבועות ולאחריהם "על סמך מה שנראה, לא יהיה מנוס מלהגיש כתב אישום נגד נשיא המדינה בחשד לעבירות מין". אותם גורמים הוסיפו: "על פי המסתמן, יש ראיות להגשת שני כתבי אישום נוספים בנושא החנינות ובנושא הפרת אמונים והאזנת סתר".

 

עם זאת, ציינו הגורמים כי בשני הנושאים האחרונים עדיין יש צורך בהשלמות חקירה על מנת לחזק את הממצאים. "מדובר בחקירה מסועפת ומורכבת וככל שהיא נמשכת כך מסתמן עומקה והיקפה במכלול החשדות".

 

כבר ביום שני התייחס היועץ המשפטי לממשלה לפרשה ולטענותיו של נשיא המדינה לפיהן "עלילה נרקמה נגדו". לדבריו, "אני לא ראיתי עד כה שום בסיס לטענה כזו, זו טענה השגורה בדרך כלל בפי נחקרים". 

 

לדברי היועץ המשפטי, "יש מקרים חריגים ונדירים של עלילות, אבל אני לא מתרשם שזה פה. כשמדובר בשורה לא קצרה של מתלוננים ומתלוננות אני לא מאמין שכך הדבר".


פורסם לראשונה 20/09/2006 19:44

 

אבירם זינו השתתף בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
הנשיא משה קצב
צילום: גיל יוחנן
צילום: גיל יוחנן
השוטרים מגיעים לחקירה בבית הנשיא
צילום: גיל יוחנן
מומלצים