שתף קטע נבחר

מפעל הפיס שלח שי לחג לח"כים נבחרים

23 ח"כים זכו בימים האחרונים לשי לכבוד ראש השנה. רק ח"כ אחד, יואל חסון מקדימה החזיר את השי אחרי התייעצות עם היועצת המשפטית של הכנסת. מפעל הפיס: מדובר בשי צנוע שעובד בכללי התקשי"ר

מפעל הפיס לא שכח את חברי הכנסת לקראת ראש השנה - בימים האחרונים הוא טרח ושלח בידי שליחים ל-23 ח"כים נבחרים שי לראש השנה, סלסלת חג מהודרת המכילה בין השאר יין, שמן זית ודבש. שווי השי כ-190 שקל.

 

מפעל הפיס סירב לבקשת ynet להעביר את רשימת הח"כים שאל לשכותיהם במשכן הכנסת נשלחה מתנת ראש השנה. 

 

כמעט כל הח"כים שקיבלו את המתנה לא ראו בכך טעם לפגם, למרות שבכנסת דנים בחוקים רבים שנוגעים למפעל הפיס. ככל הידוע רק אחד מהח"כים שקיבלו את השי, ח"כ יואל חסון (קדימה), החזיר אותו למפעל הפיס. חסון התייעץ קודם לכן עם היועצת המשפטית של הכנסת נורית אלשטיין וזו הורתה לו להחזיר את השי. 

 

בפברואר 2002 החליטה ועדת האתיקה של הכנסת כי "חבר הכנסת לא יקבל, לעצמו או לקרובו, טובת הנאה בקשר למילוי תפקידו, או בשל היותו חבר הכנסת".

 

מפעל הפיס: השי עומד בכללי התקשי"ר

דוברת מפעל הפיס מסרה בתגובה כי "מפעל הפיס העניק לחברי הכנסת שי צנוע לראש השנה, פרי תוצרתם של יצרנים

מהצפון במטרה לסייע לפרנסת אנשי הצפון לאחר המלחמה. שווי המתנה שניתנה הוא 190 שקל בלבד והיא עומדת בכללים שנקבעו בתקשי"ר, לפיהם מותר להעניק מתנה עד שווי 300 שקל.

  

"ראוי יהיה שכללי האתיקה של הכנסת יעמדו בקנה אחד עם כללי התקשי"ר (תקנון שירות המדינה) או לחילופין יפורסמו ברבים על מנת שלא להכשיל אף אחד. מפעל הפיס בדק היטב את כללי התקשי"ר ונהג לפיהם. בנוסף, במפעל הפיס לא התקבלה כל טרוניה או פניה בנושא", אמר דובר מפעל הפיס.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מאיר פרטוש
שאול סוטניק, מנכ"ל מפעל הפיס
צילום: מאיר פרטוש
ח"כ יואל חסון. החזיר את השי
מומלצים