שתף קטע נבחר

אוואט: "איפה היה הח"כ מש"ס כשאני שמרתי עליו בצבא?"

שוער לה קורוניה משיב אש למבקריו בשיחה עם ynet: "כל אלה שמבקרים אותי לא עושים אפילו חצי ממה שאני עושה בהקשר של דת ויהדות", ומבהיר: "אמרתי שאני מקווה שלא ייצא לי לשחק ביום כיפור. אצום כמו בכל שנה"

"המצפון שלי שקט. אני לא מתייחס לכל השטויות שאומרים הברברנים בארץ על מה שאמרתי". כך הגיב דודו אוואט, בשיחה מספרד עם ynet, לסערה שגרמו דבריו בראיון לעיתון הספרדי 'אס', בו אמר כי אם קבוצתו לה קורוניה תיאלץ לשחק ביום ראשון הבא, בו יחול ערב יום הכיפורים, בליגה מול ריאל סוסיאדד, הוא יעלה לשחק ויתחיל את הצום שעתיים מאוחר יותר.

 

 

השוער הישראלי לא לקח קשה מדי את הרעש והכותרות בארץ: "הוציאו את הדבר הזה מפרופורציה. מגזימים ועושים מזה יותר ממה שזה באמת, כי אוהבים לעשות רעש. אני אמרתי שאני מאוד מקווה שלא ייצא לי לשחק ביום כיפור. אבל אם הקבוצה לא תצליח להזיז את המשחק לשבת, אז אני אתחיל את יום כיפור שעתיים אחרי, כי זה מה שאני מאמין וחושב שראוי לעשות".


אוואט. "לא מתייחס לשטויות של הברברנים בארץ" (צילום: דיאריו אס)

 

- הטענה העיקרית היא למה אתה לא מוותר על משחק אחד למען יום כיפור.

"אני עושה מה שטוב לי, מה שאני מאמין בו, לא כדי לרצות מישהו או למען יראו וייראו. זו לא חוכמה להאמין רק יום בשנה או לא לשחק כדי שיגידו 'וואו, כל הכבוד, הוא לא משחק'. אין הרבה ישראלים שחיים בישראל שעושים את מה שאני עושה בשביל הדת. הנהלת הקבוצה יודעת שאני לא אוכל חזיר, לא פירות ים ומכינים לי תפריט מיוחד בארוחות של הקבוצה. בשבילי שבת זה תמיד שבת. אנחנו גם מביאים בשר מישראל כדי לאכל בשר כשר, אבל את זה לא רושמים בארץ".

 

אוואט לא חוסך ביקורת מאלה שתוקפים אותו על החלטתו: "אני עושה מה שטוב לי ולמשפחה שלי. כל אלה שמבקרים אותי לא עושים אפילו חצי ממה שאני עושה בהקשר של דת ויהדות".

 

- עד כמה שזה פאתטי, נשמעו קריאות אפילו להדחתך מהנבחרת.

"אז מה אם ח"כ מש"ס מנסה לתפוס כותרות על הגב שלי? מישהו בא אליו בטענות שהוא לא עשה צבא? אני עשיתי צבא ושמרתי לו על הגב שלוש שנים והוא לא אומר על זה כלום. אני אדם מאמין וחשוב לי מה שאני מאמין ולא מה שאחרים יגידו עליי. אני חי עם האמונה שלי, כי זה מה שחשוב, ולא חייב כלום לאף אחד. יום כיפור הוא יום ביני לבין אלוהים ולא ביני לאף אחד אחר. אני מכבד את היום ואצום בו כמו בכל שנה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מאיר כהן
דודו אוואט
צילום: מאיר כהן
מומלצים