שתף קטע נבחר

יוזמה בכנסת: הצעות חוק באס.אם.אס

חולמים להטביע חותם בספר החוקים? יוזמה חדשה בכנסת תאפשר לכם בקרוב לעשות זאת. על פי היוזמה יוכלו אזרחים לשגר הצעות חוק באס.אם.אס. ח"כ ישראל חסון ירכז את הטיפול בהן ואת אלו שימצא לנכון - יציג במשכן

תוכניות הריאלטי, מאחוריכן: כנסת ישראל תצטרף אליכן בקרוב ותבקש מאזרחי ישראל לשלוח אליה הצעות חוק ב-אס.אם.אס. היוזמה החדשה, שתיקרא "מסרון הכנסת", תאפשר לכל אזרח להגיש רעיונות להצעות חוק באמצעות הודעות טקסט, דואר אלקטרוני או פקס.

 

מאחורי הרעיון החדש עומד חבר הכנסת ישראל חסון (ישראל ביתנו), ולשכתו היא שתפעיל את היוזמה. ההצעות הטובות ביותר יוגשו על ידי חבר הכנסת חסון כהצעות חוק רשמיות, והאזרח ששיגר אותן יקבל מחסון קרדיט מלא במשכן.

 

אז איך כל זה יעבוד? אזרח המבקש להציע שינוי בחוק מסויים או לקדם רעיון לחוק חדש, יוכל לשלוח תמצית של הצעתו באמצעות הטלפון הסלולרי. בתחילת ההודעה עליו לכתוב את המילה "חוק", ולאחריה את ההודעה הכתובה. את המסר כולו יש לשגר למספר 5454 מכל טלפון סלולרי בעלות של 40 אגורות להודעה. ח"כ חסון הדגיש כי מחיר ההודעה הוא הזול ביותר שהציעה החברה המפעילה ולתשלום אין כל נגיעה לכנסת.

 

הצעות החוק שישגרו האזרחים יוצגו באופן אוטומטי באתר האינטרנט של חבר הכנסת חסון. מדי כמה שבועות יערוך חסון סינון של ההצעות תוך היוועצות עם יועצים משפטיים ועם אנשי לשכתו. אלו שלבסוף ימצאו מתאימות יוגשו על ידו כהצעות חוק לכנסת.

 

"מדי שנה מגיעות לחברי הכנסת פניות רבות מאזרחים, המבקשים להציע הצעות חוק", הסביר חסון. "אנחנו מבקשים ללא הפסקה מהציבור שיהיה יותר מעורב, בכדי להשפיע על החיים במדינה. אין דרך טובה מזו לחיזוק הקשר עם האזרחים. הדבר חשוב במיוחד בתקופה זו, בה אמון הציבור בנבחריו נמצא בשפל המדרגה".

 

חסון הוסיף כי "מדובר ברצון אמיתי לשאוב רעיונות חדשים מהציבור. טכנולוגיית האס.אם.אס היא חלק מהחיים שלנו, וכמו כל דבר בחיים צריך להוציא את החלק הטוב והמועיל שבה. יהיה לנו צוות מקצועי שיבחן את ההצעות השונות, ואין ספק שהם יכילו גם רעיונות חשובים ומעניינים בכל תחומי החיים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שי רוזנצוויג
חוק באס.אם.אס (אילוסטרציה)
צילום: שי רוזנצוויג
צילום: אלעד גרשגורן
חסון. יסנן הצעות
צילום: אלעד גרשגורן
מומלצים