שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  קרל שריינר יפתח את אירועי דאנסאירופה

  הכוריאוגרף האוסטרי יציג עבודה חדשה בביצוע רקדנים ישראלים

  במסגרת אירועי היובל לכינון יחסים דיפלומטיים בין ישראל לאוסטריה יפתח את אירועי דאנסאירופה מופע של הכוריאוגרף האוסטרי קרל שריינר בביצוע צוות רקדנים ישראלי. היצירה "האשימו את גברילו" עלתה בבכורה באוסטריה ונפתחת בפרולוג של ניקולס אדלר. העבודה מתייחסת למלחמות ולתוצאותיהן ומתמקדת בחברה הגבוהה בווינה עם פרוץ מלחמת העולם הראשונה.

   

  בפתיח לעבודה נקרא מכתב שנשלח על ידי שירות הביטחון המלכותי ונתפס על ידי מזכיר של השליט האוסטרי. "הוד מעלתך, אם זה נכון שהארכידוכס פרנץ פרדיננד מקיים תמרונים צבאיים בבוסניה, או ליתר דיוק בסרייבו, אני יכול להבטיח לך שהדבר יגרום לאי שקט רב בקרב הסרבים. סרבים צעירים רבים עלולים להחליף את המחסנית בכלי הנשק לתחמושת חיה והכדור הזה עלול בקלות לפגוע באיש אשר מרגיז אותם. מסיבה זו יהיה זה מאוד הגיוני אם הארכידוכס לא ייסע, ואני מדגיש זאת, יימנע מלהגיע לסרייבו". העובדות האכזריות של מלחמת העולם הראשונה, העדינות של יחסים רומנטיים והניוון של החברה הוינאית הגבוהה, מתעמתים יחד ביצירה זו.

   

  במסיבת עיתונאים שנערכה הבוקר, ד', במשכן לאמנויות הבמה בתל אביב, אמר שריינר: "מלחמות הן תופעה שיוצרת שינויים רעים והידרדרויות. בחרתי במלחמת העולם הראשונה כדוגמא למה שמלחמה יכולה לעולל. הסתכלו באוסטרו-הונגריה ובמה שקרה להן אחרי המלחמה ותבינו".

   

  בהפקה הישראלית, שתעלה בבכורה ביום ב', 16 באוקטובר, משתתפים הרקדנים לאה ינאי, שרון וזנה, שי הרמתי, עודד ביין, יוני סודחי, צחי כהן ודור ממליה. את היצירה מלווים קטעים מיצירותיהם של יוהאן שטראוס ופרנץ שוברט. במהלך חודש אוקטובר יתארחו במשכן לאמנויות ובמרכז סוזן דלל במסגרת אירועי "דאנסאירופה" להקת מריבור מסלובניה בהפקה "רדיו וג'ולייט" מאת אדוארד קלוג; להקתו של הכוריאוגרף הספרדי פטריק דה באנא עם העבודה "לילה טוב... אמדיאוס" המציגה עיבודים מזרחיים למוזיקה של מוצרט; יצירת סולו של הכוריאוגרפית היווניה אפוסטוליה פאפאדאמאקי בביצוע הרקדן קונסטנטינוס ריגוס; פרויקט Bare Bones המורכב משלוש יצירות של הכוריאוגרפים הבריטיים העכשוויים ארתור פיטה, דויד מסינגהאם וליאם סטיל.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שריינר. יפתח את דאנסאירופה
  לאתר ההטבות
  מומלצים