שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  תוך חודשיים: כל פרטי הרכב באינטרנט

  פרסום ראשון: משרד התחבורה ישיק תוך זמן קצר שירות חדש, שיאפשר בדיקת פרטים מקיפה על כל מכונית בארץ. כמה ידיים עברה באמת, האם היא מעוקלת, אם בוצעו בה שינויים ועוד. החדשות הפחות טובות - מחיר השירות יעמוד על 75 שקל

  משרד התחבורה עומד להשיק ב-30 בנובמבר שירות אינטרנט חדש, שיוצע לראשונה בישראל. במסגרת השירות יוכל כל אדם לברר מידע על המכונית שהוא מתעתד לרכוש, בעזרת מחשבי משרד התחבורה. כך נודע היום ל-ynet.

   

  המידע שיוצג באתר משרד התחבורה יכלול את כל הפרטים שהצטברו במהלך השנים, בנוגע לכל מכונית רשומה בארץ. כך ניתן יהיה לבדוק האם היא מעוקלת או משועבדת, כמה בעלים החליפה מאז נרכשה לראשונה, האם בוצעו בה שינויים כלשהם בעבר (באישור משרד התחבורה) ועוד.


  קונים רכב? מעכשיו תוכלו לוודא אם המכונית שמציעים לכם "כשרה" (צילום אילוסטרציה: גבי מנשה)

   

  ממשרד התחבורה נמסר ל-ynet כי מדובר בשירות שנועד לשפר את שקיפות המידע עבור אזרחי המדינה. וכן כי השירות מוצע כדי לשפר וליעל את תהליך מכירת ורכישת רכב חדש, וכמו-כן לנסות ולצמצם תופעות רמאות וזיופים. היוזמה, כך אומרים שם, היא של שר התחבורה שאול מופז.

   

  אלא שזה לא יהיה בחינם. המידע באתר יהיה זמין אמנם לכל, אך תמורת עלות הנקראת כרגע "אגרת מידע". במשרד התחבורה מעריכים היום כי זו תעמוד על סך של כ-75 שקל. עם זאת מציינים שם כי ייתכנו שינויים גם במחיר האגרה עד לרגע השקת השירות - בעוד חודשיים.

   

  כיום ניתן לוודא רק שיעבוד ועיקול, וגם זאת באופן חלקי בלבד. כל שאר המידע אינו זמין באופן מסודר, והדרך היחידה להגיע אליו היא באמצעות גופים פרטיים שונים. לשאלת ynet, האם ניתן יהיה לשלב באופן מסודר גם מידע אודות קריאות לתיקון (Recall) שדווחו, ונוגעות לרכב האמור, אמרו במשרד התחבורה כי הנושא ייבדק בחיוב. כדאי להזכיר כי מידע זה מצוי בידי משרד התחבורה, מתוקף מחויבות יבואן הרכב המקומי לדווח על כל קריאה לתיקון שהוא מבצע.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  רישיון רכב. הפרטים באתר המשרד מסוף נובמבר
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים