שתף קטע נבחר

פתיחת מושב החורף: קצב לא מופיע בהזמנה

בכנסת לא ידעו אם הנשיא קצב מתכוון להגיע לטקס פתיחת מושב החורף והחליטו לא לקחת סיכון. בהזמנה שחולקה היום לח"כים לא מוזכר שמו של הנשיא - "כדי למנוע אי נעימות, או חלילה ביזיון", כפי שהסביר גורם בכיר בכנסת

האם נשיא המדינה יכבד את מעמד פתיחת מושב החורף של הכנסת? לא בטוח. כך לפחות על פי ההזמנה שפורסמה היום (ד') בקרב חברי הכנסת. היום שיגרה יושב ראש הכנסת הזמנה רשמית לחברי הכנסת ובו היא מודיעה: "יו"ר הכנסת, דליה איציק, מתכבדת להזמינכם לישיבת הפתיחה של מושב החורף של הכנסת ה-17, שתתקיים ב-16 באוקטובר".

 

הנוהג בכנסת הוא כי ההזמנה לפתיחת המושב מציינת גם כי האירוע המכובד יתקיים "במעמד נשיא המדינה". אלא

שהפעם, בניגוד לשנים עברו, נשמט מן ההזמנה שמו של נשיא המדינה. מישהו בכנסת, כך נראה, לא משוכנע שהנשיא יוכל לפתוח את מושב הכנסת הקרוב.

 

גורם בכיר בכנסת הסביר ל-ynet את פשר הדברים. "מדי שנה מודיע נשיא המדינה האם הוא מתכוון לקחת חלק או לשאת נאום בפתיחת המושב", סיפר, "אלא שהפעם, עד לרגע זה, לא הגיעה כל פניה מבית הנשיא האם בכוונתו להשתתף. כדי למנוע אי נעימות, או חלילה ביזיון, בחרנו שלא לציין את נוכחותו בהזמנה".

 

מושב החורף של הכנסת ייפתח ב-16 באוקטובר, אז יחזרו חברי הכנסת מפגרת הקיץ הארוכה לעבודתם הפרלמנטרית.

 

הנשיא ישביע את המשנה לבייניש

היום הודיע הנשיא קצב כי למרות שנמנע מהשבעת נשיאת בית המשפט העליון, דורית בייניש, כי ישביע מחר במשכנו את השופט אליעזר ריבלין לתפקיד המשנה לנשיאת בית המשפט העליון.

 

למרות הערכות גורמים במערכת המשפט, הנשיא לא הודיע על נבצרות זמנית בשל החקירה בה הוא נתון. לאחר אישור מינויו של השופט ריבלין בשבוע שעבר, אמר שר המשפטים מאיר שטרית שלדעתו אין מניעה שהנשיא קצב יקיים את טקס ההשבעה של ריבלין. לדעתו, הנשיא שגה כשפנה לבקש נבצרות זמנית בזמן השבעתה של בייניש, והוא הסביר עמדתו בכך שחזקת החפות עומדת לזכותו של קצב עד שתוכח אשמתו.

  

לפני השבעתה של השופטת בייניש הכריזה ועדת הכנסת על הנשיא כנתון במצב של "נבצרות זמנית", וממלאת מקומו - יושבת ראש הכנסת דליה איציק - ערכה את ההשבעה .

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
קצב. טרם הודיע אם יגיע
צילום: גיל יוחנן
צילום: רפי בן חקון
הכנסת. הח"כים חוזרים מהחופשה
צילום: רפי בן חקון
מומלצים