שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  קניתי לי כרטיס טיסה
  יותר ויותר להקות אלטרנטיביות נוסעות לפרוט על מיתרים מעבר לים. "ED" ו-"Solstice Coil" מנסות את זה עכשיו באירופה. שיר דויטש: "כאן אתה צריך ממש לקרוע את עצמך בשביל שיגיעו מאה איש להופעה"

  בתקופה האחרונה יותר ויותר להקות אלטרנטיביות אורזות את חפציהן ונוסעות לפרוט על מיתרים מעבר לים. חלקן מחפשות חוזה תקליטים, חלקן רוצות קהל חדש, וחלקן מצליחות להשיג הופעות ומגשימות חלום קטן. 

   

  להקות כמו "Useless ID" ו"בצפר" הן כרגע השגרירות הרשמיות והמצליחות ביותר של מדינתנו מחוץ לארץ, וגם "אורפנד לנד" פילסה את דרכה יפה לשוק

  הבינלאומי. אליהן מצטרף בתקופה האחרונה מספר לא מועט של להקות שמנסות את מזלן מחוץ לגבולות ישראל: להקת "ED", למשל, מופיעה בימים אלה ברחבי אירופה, ולהקת "Solstice Coil" תופיע ביום שבת הקרוב במועדון ה"בארבי" בתל אביב, רגע לפני שהיא יוצאת להופעות בבלגיה.

   

  אז איך בכלל קובעים הופעות בבלגיה ללא ניסיון בשוק האירופאי? סולן הלהקה, שיר דויטש, מסביר: "לפני שנה הוצאנו אלבום ושלחנו אותו לכתבים מאתרי אינטרנט בחוץ לארץ. אחד מהכתבים שחזר אלינו עבד במגזין בלגי. הוא מאוד התלהב מהאלבום וגם כתב ביקורת וערך ראיון. בעקבות החשיפה בעיתון, הזמינו אותנו להופיע בפסטיבל בבלגיה וקבענו הופעות נוספות. זו הולכת להיות הפעם הראשונה שננגן מחוץ לארץ".

   

  ואיך התחושה?

   

  "הציפיות מאוד גבוהות. אמורים להיות שם הרבה אנשים שמתעסקים בז'אנר הזה. וגם יהיו שם כמה להקות שאני אשמח לראות בהופעה. אני חושב שזו תהיה החשיפה הכי גדולה שלנו עד כה. יותר מכל הופעה בארץ".

   

  בשביל מוזיקאים כמוכם, שמנגנים רוק אלטרנטיבי באנגלית, נסיעה לחוץ לארץ היא בעצם הכרחית.

   

  "מאז ומתמיד הכיוון שלנו היה חו"ל. הקהל האלטרנטיבי בישראל הוא מאוד מצומצם ומחוץ לארץ גם זכינו ליותר ביקורות מאשר בישראל. כאן אתה צריך ממש לקרוע את עצמך בשביל להגיע למצב בו מגיעים בכל חודש מאה אנשים להופעה שלך".

   

  אני מתאר לעצמי שגם בחו"ל המצב דומה, אפילו קשה יותר.

   

  "נכון, אבל זה משתלם יותר, אתה מניב מכך יותר פירות"

   

  יש איזשהו מאמץ קולקטיבי של להקות אלטרנטיביות בישראל לפרוץ יחדיו את השוק מעבר לים?

   

  "בשנה שעברה היה מאמץ מאוד גדול של להקות ששרות באנגלית. ניסינו לקדם את הנושא הזה. הלהקות היו נפגשות כמעט בכל חודש ומנסות לעזור אחת לשנייה. אבל בסופו של דבר הפגישות האלה הופסקו. לקראת הנסיעה דיברנו עם להקות שהופיעו באירופה ובארה"ב וגם עם כאלה שעוד יופיעו כמו: "Seek Irony", "לבנון" ו-"ED". יש תמיכה אחד בשני. במיוחד דרך אתר Myspace. שם הכל מאוד נגיש".

   

  נגיש ועוד איך. הסצנה אלטרנטיבית הישראלית מטפחת את עצמה באתר Myspace שם יכולות הלהקות להשמיע את שיריהן ולרכוש לעצמן מעריצים חדשים.

   

  קישורים לאתרי הלהקות שהוזכרו בכתבה: "סולסטיס קויל" , "אורפנד לנד", "בצפר", "יוסלס איי-די", "אד",  "לבנון", "סיק איירוני".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  "סולסטיס קויל". בדרך לבלגיה
  צילום: solstice coil
  "Useless ID". כבר שגרירה
  7 לילות
  מומלצים