שתף קטע נבחר

אולמרט: עד סוף השנה - 2.8 מיליארד ש' לצפון

בפתח ישיבת הקבינט לחיזוק חיפה והצפון אמר ראש הממשלה: "החינוך נמצא בסדר עדיפות גבוה במיוחד. במסגרת התקציב ניתנו תוספות של 360 מליון שקלים לחיזוק החינוך בצפון". לדבריו, "בסך הכל יושקע עד סוף שנת 2007 סכום של 2.8 מיליארד שקלים לשיפור איכות החיים בצפון. אני מאמין שההשקעות הללו יזניקו את האזור לאיכות חיים אחרת לגמרי"

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, אמר הבוקר (יום ג') בישיבת הקבינט לחיזוק חיפה והצפון כי "אנחנו משקיעים עד לסוף שנת 2007 סכום של 2.8 מיליארד שקלים בשיפור איכות החיים בצפון. אני מאמין שההשקעות הללו יזניקו את האזור לאיכות חיים אחרת לגמרי".

 

על פי אולמרט, "החינוך נמצא בסדר עדיפות גבוה במיוחד. במסגרת התקציב ניתנו תוספות של 360 מליון שקלים לחיזוק החינוך בצפון, וכפי שניתן יהיה להיווכח, יש בשורה של שינוי במערכת החינוך בצפון. נבנה עוד מאות כיתות לימוד חדשות בצפון, לרווחתם של התלמידים ובני הנוער".  


הקבינט דן הבוקר בצפון, הנוכחות מועטה (צילום: גיל יוחנן)

 

הוא ציין כי "אנחנו נחליט היום על פיצול כיתות א' וב' לקבוצות עבודה קטנות מה שיאפשר עבודה פרטנית עם כל ילד. נבנה עוד מאות כיתות לימוד חדשות בצפון לרווחתם של התלמידים ובני הנוער, וכפי שתמסור לנו שרת החינוך, מאמץ מיוחד של משרד החינוך יתמקד בטיפוח 50 בתי ספר שמצבם נחות משל אחרים ודורש תשומת לב מיוחדת". ראש הממשלה אמר עוד כי במהלך השנה הבאה תובא תוכנית נוספת לחיזוק הצפון שתימשך עד 2010.

 

השר שלום שמחון אמר כי "לצפון מגיע יותר, ולא רק בתחום החינוך, אלא גם בתחומים נוספים".

 

מתאם העל לשיקום התשתיות בצפון, עמוס ירון, עדכן בישיבה כי מתוך כ-140 המשפחות שביתן נפגע בצורה קשה, כ-20 עדיין נמצאות בהליכי משא ומתן מול מס רכוש, בעוד כל היתר הגיעו לסיכומים ביחס לפיצויים שיקבלו. אנשי המינהלת שהקים ירון נמצאים בקשר ישיר עם כל אחת מהמשפחות שנאלצו לעזוב את בתיהן, כאשר נכון להיום נמצאות 72 משפחות במלונות ובתי הארחה על חשבון המדינה, לעומת 88 משפחות בשבוע שעבר.

   

זמן קצר לאחר הפסקת האש במלחמה בלבנון, אישרה הממשלה פה אחד תוכנית לחיזוק ולביסוס יישובי הצפון. ראש הממשלה, אהוד אולמרט, הודיע גם על הקמת קבינט בראשותו לשיקום הצפון. ראש הממשלה הוסיף: "זאת משימה לאומית מהמדרגה הראשונה". האלוף (במיל') עמוס ירון יוצב כמתאם פעולות הממשלה בקבינט לשיקום תשתיות הצפון שנפגעו במלחמה.

 

במסגרת עבודת הקבינט תוקם ועדת היגוי בראשות מנכ"ל משרד ראש הממשלה, רענן דינור, ובהשתתפות מנכ"לים של משרדי הממשלה השונים, שתופקד על הכנת התוכנית לחיזוק הצפון - כולל תוכנית תקציבית מפורטת לשנים 2006-7. לפי החלטת הממשלה, הקבינט ייתן מענה לכלל היישובים בצפון, בין אם יהודים, ערבים, בדואים, צ'רקסים או דרוזים.

 

בדברי ההסבר על הקמת הקבינט נכתב, בין היתר, כי פעילות הממשלה תתמקד בשלב הראשון בסיוע לחזרתם המהירה של תושבי יישובי הצפון לשגרה, בד בבד עם קידום פרויקטים לחיזוק היישובים, באמצעות חיזוק הרשויות המקומיות וקידום תוכניות פיתוח. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
אולמרט בקבינט. "טיפוח הצפון"
צילום: גיל יוחנן
מומלצים