שתף קטע נבחר

רשויות בצפון: הממשלה רק מבטיחה

ראשי הרשויות בצפון מתקשים להתלהב מהחלטת הקבינט לשיקום הצפון להשקיע 2.8 מיליארד שקל ביישוביהם. ראש המועצה האזורית מבואות חרמון: "עד היום, שום הבטחת ממשלה לא מומשה". ראש עיריית צפת: "מה עם אוניברסיטת הגליל שהבטיחו לנו?"

החלטת הקבינט לשיקום הצפון לאשר השקעה של 2.8 מיליארד שקל עד סוף 2007 לא הפילה אף ראש רשות מכסאו. רבים זוכרים עדיין את הבטחות ראש הממשלה ושריו במהלך המלחמה ובימים הראשונים שלאחריה. ברשויות עצמן עדיין מחכים לכספים, שלא הגיעו מאז.

 

ראש המועצה האזורית מבואות חרמון, בני בן מובחר: "עד היום, שום הבטחות ממשלה לא מומשה. כספים שהובטחו לי ממשרד התחבורה עוד בטרם פרצה המלחמה כחלק מתקציב 2006 לא הגיעו עדיין. כולם עלו אלינו לרגל והבטיחו המון כספים לחינוך, לרווחה, לתשתיות ולתעשייה. הכל נשאר בינתיים על הנייר ואנחנו כבר חודש וחצי אחרי המלחמה".


ההרס מהרקטות (צילום: צבי רוגר)

 

על פי ראש הממשלה, אהוד אולמרט: "החינוך נמצא בסדר עדיפות גבוה במיוחד. במסגרת התקציב ניתנו תוספות של 360 מליון שקלים לחיזוק החינוך בצפון, וכפי שניתן יהיה להיווכח, יש בשורה של שינוי במערכת החינוך בצפון. נבנה עוד מאות כיתות לימוד חדשות בצפון, לרווחתם של התלמידים ובני הנוער".

 

ראש המועצה האזורית מבואות חרמון: "ראש הממשלה אמר שהוא מאמין שההשקעות יזניקו את אזור הצפון לאיכות חיים אחרת לגמרי, אבל כמו שזה נראה עכשיו - זו לא איכות החיים שלה קיוו תושבי הצפון. לדעתי, בהחלטת הקבינט אין עדיין בשורה חדשה והדבר היחיד שקורה אצלנו הוא שיקום הבתים הרבים שנהרסו ביישובים מירי רקטות חיזבאללה".

 

ראש עיריית צפת, ישי מימון, שעירו ספגה רקטות רבות במלחמה, קרא לקבינט לקבל שתי החלטות גורליות עבור עירו וסביבתה, "ראשית - יש להכיר בנו כיישוב בקו העימות, אחרת זה יהיה גזר דין מוות לצפת. צעד חשוב זה יביא לעידוד יזמים להשקיע בעיר וגם יביא משפחות נוספות להקים כאן את ביתם. שנית חשוב להקים באזור את אוניברסיטת הגליל שתשאיר פה את צעירי הגליל העליון והגולן שנאלצים לנדוד דרומה כדי ללמוד. בינתיים ראינו כספים רק לתחום החינוך אבל התחייבויות במלואן טרם מולאו. נראה כי בישיבה היום אושר מה שמלכתחילה הובטח לנו".

 

גם בעיריית קריית שמונה ידעו לספר על מספרים כמעט זהים בין מה שהובטח במהלך הלחימה למה שהובטח בקבינט. דובר העירייה, דורון שנפר: "אנחנו מחכים שכל משרד ממשלתי יעביר את מה שדרוש על מנת לקדם את קריית שמונה ולאפשר את פיתוחה בתחומי החיים השונים שספגו מכה קשה במהלך מלחמת לבנון השנייה".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
אולמרט הבטיח
צילום: גיל יוחנן
צילום: איי פי
צפת ספגה פגיעות קשות
צילום: איי פי
מומלצים