שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מכרתם רכב? עדיין תוכלו לתבוע את הביטוח
  בית המשפט קבע כי הזכות לקבל פיצוי על נזקים שנגרמו לרכב אינה פוקעת בעת מכירתו לאדם אחר, וחייב את חברת הביטוח איילון לפצות מבוטח

  מכרתם את רכבכם לאחר שהיה מעורב בתאונה? עדיין תוכלו לתבוע פיצויים מחברת הביטוח שלכם על נזקי התאונה. כך קבע באחרונה בית משפט השלום בפתח תקווה. לפי הפסיקה, מכירת רכב שנפגע בתאונה אינה מפקיעה מבעליו הקודמים את הזכות לתבוע פיצויים מחברת הביטוח שבה היה מבוטח.

   

  הקביעה ניתנה בתביעה שהגיש אברהם קירזנר, שמכוניתו ניזוקה בסופת ברד ב‭.2002-‬ קירזנר לא שם לב לנזקים שנגרמו לרכבו ולא תבע מחברת הביטוח פיצוי. ב‭2004-‬ מכר קירזנר את מכוניתו, הרוכש הבחין בנזקי הברד ודרש ממנו להשיב לו חלק ממחיר הרכב כנגד עלות תיקון הנזק. בעקבות זאת פנה קירזנר לחברת הביטוח איילון, שבה היה הרכב מבוטח ב-2002,‬ ודרש לפצותו; הוא צירף חוות דעת של שמאי, ולפיה הנזק הסתכם ב‭3,400-‬ שקל וירידת הערך ב‭3,809-‬ שקל.

   

  חברת איילון דחתה את התביעה, בנימוק שהרכב אינו מצוי עוד בבעלות התובע ובשל השיהוי בהגשת הדרישה לפיצוי. עוד טענה החברה בכתב ההגנה שהגישה, כי התובע מסר ייפוי כוח לרוכש המכונית בגין תגמולי הביטוח , ולכן ויתר למעשה על תגמולי הביטוח.

   

  השופט אורן שוורץ מבית משפט השלום בפתח תקווה דחה את טיעוניה של חברת הביטוח. השופט קבע כי לא היה שיהוי בהגשת התביעה לפיצוי, מאחר שזו הוגשה לחברת הביטוח מיד כשגילה קירזנר את דבר הנזק.

   

  השופט גם קבע כי מכירת הרכב אינה מפקיעה מהמוכר את הזכות לתבוע את חברת הביטוח. "בחוק חוזה הביטוח אין כל מגבלה שממנה עולה כי מכירת נכס מפקיעה את זכותו של מבוטח לקבל פיצוי, כל עוד מקרה הביטוח אירע לפני המכירה‭,"‬ אמר השופט.

   

  איילון חויבה לשלם לתובע ‭3,400‬ שקל בגין הנזק הישיר לרכב ועוד ‭5,000‬ שקל שכר טירחת עו"ד.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: שי כהן
  המכונית נפגעה מברד - חברת הבטיחות תפצה למרות שכבר נמכרה
  צילום: שי כהן
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים