שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  השוטר שירה למוות בפלסטיני שיקר בחקירה
  במהלך חקירתו של שוטר מג"ב שירה הבוקר בטעות בתושב תרקומיה התברר כי הוא דרך את נשקו ללא סיבה, וללא כל התגרות מצידו של ההרוג. החוקרים גילו כי השוטר שיקר כשטען בתחילה שהמנוח ניסה לקחת ממנו את הנשק

  שוטר מג"ב הרג הבוקר (יום ד') פלסטיני תושב תרקומיה בן 29 ביפו לאחר שדרך את נשקו ללא כל התגרות או פרובוקציה מצד ההרוג, ובטעות פלט כדור שפגע בו - כך עולה מחקירת המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש). בחקירה התברר שהשוטר, בן 19 בשירות סדיר, שיקר בעדותו כשטען בתחילה שהפלסטיני ניסה לחטוף את נשקו.   

   

  למרות שהחוקרים הצליחו לסתור את עדות השוטר, הוא שוחרר בערבות. במח"ש אומרים כי החקירה נמצאת בשלבים מתקדמים, ועל פי מכלול הראיות והעדויות שהצטברו עד כה האירוע התרחש בשל שימוש בנשק שלא כדין.

   

  צוות מח"ש, שפתח בחקירה מאומצת מיד עם היוודע דבר הירי, אסף ראיות ועדויות מכל המעורבים, מעדי ראייה ומשוטרים נוספים. לאחר מכן, במהלך החקירה הודה השוטר כי דרך את הנשק ללא כל התגרות או פרובוקציה מצד הפלסטיני או חבריו - דבר שהוביל לאחר מכן לפליטת הכדור.

   

  תקרית הירי התרחשה הבוקר מעט אחרי השעה שמונה. לוחמי מג"ב-אופיר, הפועלים במחוז תל אביב במסגרת תגבור שוטרי המחוז, ערכו ביקורת במתחם השוק בחפשם אחר שוהים בלתי חוקיים. בקומה השנייה של אתר בנייה ברחוב רבי תנחום, פינת עמיעד, זיהו השוטרים כמה שוהים בלתי חוקיים ודרשו מהם לעצור.

   

  על פי הגירסה הראשונה, השוטר טען כי באותם רגעים אחד הפלסטינים התנפל עליו וניסה לחטוף את נשקו. במהלך המאבק, כך אמר בתחילה השוטר, נפלטה יריה שפגעה באותו שוהה בלתי חוקי. למקום הוזעק צוות מד"א, שכעבור זמן קצר נאלץ לקבוע את מותו של הפלסטיני. 

   

  ממשרד המשפטים נמסר כי השוטר נשלח למעצר בית לאחר שלא נמצאה עילה להביאו להארכת מעצר בבית משפט.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים