שתף קטע נבחר

"שחרור שליט, בתמורה לכניסת משעל לרצועה"

העיתון הישראלי-ערבי "א-סינארה" מדווח על נכונות מצד תנועת החמאס להביא לסיומה של פרשת החייל החטוף, במקביל לאישור מצד ישראל לכניסת בכירי חמאס לרצועה

הנהגת חמאס בשטחים ובדמשק הביעה נכונות להביא לפתרון סוגיית החייל החטוף, רב"ט גלעד שליט. בתנועה אמרו כי יסכימו לשחרר את שליט ואף להכיר בישראל, זאת בתמורה לכך שישראל תסכים להגעתם של ראשי חמאס - ובהם ראש הלשכה המדינית חאלד משעל - מדמשק לעזה. לידיעה אין כל אישור ממקורות ישראלים.

 

הדיווח, המופיע בגליון העיתון הערבי-ישראלי "א-סינארה" שיראה אור הבוקר, מתבסס על מקורות פלסטינים ערביים יודעי דבר. בין היתר נכתב בדיווח כי מצרים העבירה בשבוע שעבר להנהגת חמאס בדמשק את ההצעה, עליה כביכול הסכימה ישראל, לפיה ישוחררו כ-1000 אסירים פלסטינים וזאת בתמורה לשחרורו של החייל החטוף רב"ט גלעד שליט. עוד נודע כי הנהגת חמאס בעזה הסכימה להצעה אולם הנציגים בדמשק סירבו לה והתנו את קבלתה, כאמור, בכך שישראל תסכים גם לבואם של משעל ובכירים נוספים מהנהגת חמאס לעזה, בטרם ישוחרר שליט או במקביל למהלך.

 

העיתון הוסיף ודיווח בהקשר זה כי במהלך ביקורו של הנשיא הפלסטיני אבו מאזן בשבוע האחרון בדוחא, הודיעה לו  הנהגת קטאר על תנאיה החדשים של הנהגת חמאס. מנהיגי קטאר גם סיפרו לאבו מאזן על הצעת אנשי חמאס בדמשק להפגיש בינו לבין חאלד משעל בדוחא, זאת כדי להביא לגיבוש עמדה אחידה בנושא שחרור שליט ובנושאים נוספים.

 

אבו מאזן, על פי "א-סינארה", דחה את הבקשה והסביר למארחיו הקטארים כי "ישנה ממשלה פלסטינית בהנהגת חמאס בשטחים ואני יושב ומדבר איתה. מצידי חאלד משעל יכול לגבש את עמדותיו בחוץ כרצונו ולהכריז עליהן או להתנגד לכל סוגיה שהוא רוצה". קטאר גם הביעה נכונות להעביר את משרדי חמאס מדמשק לדוחא וזאת כדי לסייע בהגעה להסכם בין התנועה לבין הפתח ובין הפלסטינים לישראל.

 

נושא שחרורו של שליט היה אחד ממוקדי הפגישה בין ראש הממשלה, אהוד אולמרט, למזכירת המדינה קונדוליזה רייס בעת

 ביקורה של האחרונה, השבוע בישראל. אולמרט ציין בפני רייס כי למרות רצונו לסייע ולחזק את אבו מאזן במסגרת המשבר ברשות הפלסטינית, ישראל לא תסכים לשחרר אסירים לפני שהחייל החטוף יוחזר. לדבריו, שחרור אסירים ללא תמורה קודמת רק תביא את החמאס להגדיל את דרישותיו לשחרור החייל.

 

גם שר הביטחון, עמיר פרץ, אמר בפגישתו עם מזכירת המדינה כי "שחרורו של החייל החטוף גלעד שליט הוא מפתח לקידום של כל המשך הידברות מול הפלסטינים".


פורסם לראשונה 05/10/2006 23:26

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: נועם רותם
גלעד שליט
צילום: נועם רותם
צילום: רויטרס
חאלד משעל
צילום: רויטרס
צילום: איי פי
אבו מאזן
צילום: איי פי
מומלצים