שתף קטע נבחר

מועצת יש"ע מחבקת את החרדים

לראשונה צורף חרדי - ראש המועצה המקומית עמנואל - להנהלה המצומצמת של המועצה. ולרשטיין: "כיום הציבור החרדי מעורב הרבה יותר בעשייה, ומאוד אשמח אם ביום פקודה הם יצטרפו אלינו למאבק". החבר החדש, הרב ארנרייך: "לא מבטיחים. גדולי ישראל יחליטו"

מועצת יש"ע משנה את פניה: לראשונה הצטרף להנהלה המצומצמת של המועצה חבר חרדי, הוא ראש המועצה המקומית עמנואל, הרב ישעיהו ארנרייך. גורמים ביש"ע אמרו היום ל-ynet כי המהלך נעשה במסגרת הפקת לקחים מההתנתקות - אז, למרות שהיה מטה חרדי, החרדים כמעט לא השתתפו במאבק.

 

"מדובר בכוח אדם גדול ומגויס, וחשוב שהוא יקח חלק בפעולות המועצה", אמרו אותם גורמים, שהוסיפו כי במקביל מוקמים בימים אלו מטות רחבים יותר שנועדו לשפר את הקשר עם המגזר הרוסי והחילוני.

 

פרט לצירופו של ארנרייך, במועצת יש"ע ביצעו מספר שינויים נוספים עליהם הוחלט בשורה של דיונים שעיקרם - כיצד לקרב ציבור נוסף אליהם שיסייע ביום פקודה, ואיך לשפר את השירות לאוכלוסייתם. כך למשל, בתקופה האחרונה החלה המועצה להוציא עלון חדש שנקרא "ישע שלנו", שמופץ מדי סוף שבוע ב-60 אלף עותקים בכ-4,500 בתי כנסת.

 

כמו כן, במועצה שוקדים על הקמת אתר אינטרנט חדש - בהשקעה של עשרות אלפי שקלים - שבו יופיע גם נושא ההסברה וגיוס פעילים. שינוי נוסף הוא הלוגו החדש של מועצת יש"ע. בלוגו החדש מופיעה המילה ישע בצבעי תכלת, באופן המזכיר את סמל המנורה.

 

בפן הפרסונלי, יחד עם הרב ארנרייך הצטרף להנהלת המועצה ראש מועצת אלקנה יהודה כהן, שנחשב למי שמקושר לציבור המתון בישע וגם ראש מועצת קרני שומרון, הרצל בן ארי.

 

הרב ארנרייך אמר ל-ynet: "אני לא מתעסק בנושאים המדיניים, הצטרפתי כדי לטפל בנושא המוניציפלי. אני לא מבטיח שאם יהיה מאבק נצטרף - הציבור החרדי הוא ציבור שונה מהציבור הדתי-לאומי, אצלנו גדולי ישראל מחליטים לבד ואנחנו פועלים לפיהם".

 

ראש המועצה האזורית בנימין, פנחס ולרשטיין: "אי אפשר להתעלם מכך שעיקר הגידול של האוכלוסייה ביהודה ושומרון הוא של החרדים. כיום הציבור החרדי הרבה יותר מעורב בעשייה באופן כללי, ולאו דווקא ביש"ע. אני מאוד אשמח אם ביום פקודה הם יצטרפו אלינו למאבק - אך לא לצורך כך צורף ראש מועצה חרדי".

 

לאחרונה הוקם במועצת יש"ע גוף שמטפל בנושא המוניציפלי, שבראשו עומד מי שהיה החבר החילוני האחרון בהנהלה המצומצמת של המועצה, חסדאי אליעזר. לדבריו, "מועצת ישע עברה שינוי פאזה דרמטי. מועצת יש"ע הגיעה לתובנה שבמקביל למאבק האידיאולוגי היא צריכה לפעול בדרכים אחרות, ובעצם עד עכשיו היא כרתה את הענף שישבה עליו. אין ספק שהיה צורך להקים גוף מוניציפלי שיטפל במאבקי היום-יום של התושבים אל מול משרדי הממשלה השונים".

 

חסדאי, שהצטרף למפלגת קדימה, הוסיף ואמר: "אני מתנגד למאחזים לא חוקיים על קרקע פלסטינית. אם מחר יהיה פינוי של אותם מאחזים ספציפיים, אני לא אהיה שם. אני גם לא חושב שבאמצעות צירוף אדם חרדי להנהלה המצומצמת, הדבר יסייע בצורה עקיפה למאבק ביום פקודה. אם תהיה התכנסות, אני אבחן את הדברים לגופו של עניין ואחליט כיצד לפעול". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הלוגו החדש. מזכיר את המנורה
צילום: גיל יוחנן
ולרשטיין. הציבור החרדי מעורב בעשייה
צילום: גיל יוחנן
צילום: עמית שאבי
חסדאי. החילוני שפרש
צילום: עמית שאבי
מומלצים