שתף קטע נבחר

מבחני IQ חובה לכדורגלנים ועוד הצעות חוק שהגיעו ב-SMS

חובה על מי שרוצה ילד לגדל חיית מחמד במשך שנה, שחקני כדורגל יצטרכו לעבור מבחני איי קיו, ועוד הצעות חוק שקיבל חבר הכנסת ישראל חסון ל-SMS

מאז שחבר הכנסת ישראל חסון יזם את "מסרון הכנסת", שירות המאפשר לכל אזרח לשלוח הצעות חוק באמצעות SMS, הגיעו קרוב ל-1000 רעיונות מאזרחים, כך מדווח צביקה ברוט בידיעות אחרונות.

 

בלשכתו של ח"כ חסון ערכו סינון ראשוני והגישו לחסון את ההצעות הרציניות לעיון ראשוני. חסון אמור לבחור מתוכם מספר רעינוות ולהגישם כהצעות חוק בכנסת. האזרחים שהצעותיהם יוגשו, הבטיח חסון כשהכריז על היוזמה, יקבלו קרדיט מעל בימת הכנסת.

 

שתי הצעות אותן חסון צפוי להגיש לכנסת מיד עם פתיחת מושב החורף בעוד שבוע הן: איסור לפטר גבר שאישתו הרה והוא המפרנס היחיד, וביטול המע|מ עהור ציבור הגימלאים ועל תרופות.

 

"מרבית ההצעות הרציניות מוגעות לתחומים חברתיים ורווחת הפרט", הסביר חסון, "בנוסף, חלק מההצעות נוגע לשינוי שיטת הממשל בישראל. להפתעתנו, כמעט לא הגיעו חוקים בנושאים מדיניים וביטחוניים, ואני חושש שזה בגלל תחושת הייאוש של האזרחים מהמערכת‭."‬

 

בימים הקרובים צפוי חסון לקיים דיון עם יועצים משפטיים, לפני ההחלטה הסופית על אופי הצעות החוק שיגיש בהתאם לרעיונות שקיבל מהציבור.

 

הצעה: "שלט אזהרה מפני נהגת"

לצד הצעות החוק הרציניות, התקבלו במערכת הפרלמנטרית גם לא מעט הצעות משעשעות במיוחד: כך למשל, הציע תושב מרכז הארץ לרומם את מצב הרוח הלאומי, על-ידי חוק שיאסור השמעת חדשות יותר משלוש פעמים ביום. הצעה אחרת של תושב תל-אביב קראה להקים חניון מיוחד לגמלים ולסוסים בכל הערים הגדולות, על מנת לא להפריע לשאר הציבור.

 

הצעה שוביניסטית במיוחד הגיעה מתושב חיפה, המבקש לחייב נשים נוהגות להצמיד שלט אזהרה לשמשת הרכב שלהן, שעליו ייכתב: "נהגת‭."‬ הצעות אחרות ביקשו לקבוע כי אמהות חד–הוריות לא יוכלו ללדת יותר מילד אחד, שמשכורות הח"כים יוצמדו לשכר המינימום במשק, ושראשי ערים יהיו חייבים לרכוש תואר אקדמי כתנאי לקבלת הכהונה.

 

לצד ההצעות האלו התקבלו גם הצעות רציניות יותר, אף כי גם הן לא נבחרו להפוך להצעות חוק בעתיד הקרוב: למשל, חוק המחייב רוכבי אופניים ואופנוענים ללבוש אפוד זוהר, הארכת חופשת הלידה לחצי שנה וקביעת תקופת צינון של כמה שנים לנשיא מדינה לפני שישוב לפוליטיקה.

 

אגב, יוזמת החקיקה בסלולרי, שפורסמה לראשונה ב"ידיעות אחרונות‭,"‬ זכתה להתעניינות בתקשורת האירופאית ופורסמה בין היתר ברשתות הטלוויזיה בבריטניה ובעיתון הגרמני "דר שפיגל‭."‬

 

עדיין ניתן להציע הצעות לישראל חסון על ידי הקלדת המילה "חוק" בטלפון הסלולרי, ולאחריה ההצעה ושליחת ההודעה למסרון 5454.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים