שתף קטע נבחר

עוזי לנדאו מארגן: טיולים אל המתנחלים

ח"כ לשעבר עוזי לנדאו הקים ארגון חדש בימין - מח"ץ - כדי להביא ישראלים לסיורי היכרות בהתנחלויות, ב"מסלול עוקף תקשורת". בארגון מתכננים להביא בחג מאות אנשים לביקורים. לנדאו: "לאנשים אין מושג מה מתרחש שם, אין קשר לימין ושמאל, זו ארצנו"

ארגון חדש - מח"ץ (מחנה ציוני) - קם בימים האחרונים בימין בניסיון לקרב בין הישראלים למתנחלים בגדה. בראש הארגון, הנתמך על ידי תרומות מחו"ל, עומד ח"כ לשעבר עוזי לנדאו. "אנחנו רוצים להביא אנשים מרחבי הארץ להכיר את יהודה ושומרון. לאנשים אין מושג מה שמתרחש כאן, אין לזה קשר לימין או לשמאל, זה מכנה משותף שיש לכולנו זאת מולדתנו, זאת ארצנו", אמר לנדאו ל-ynet. הוא הגדיר את הפרויקט "שיעורי ארץ נהדרת".

 

לדברי המארגנים, מטרת הארגון ליצור שינוי תודעתי במדינה, "ציר עוקף תקשורת".  לדבריהם, "אנשים לא מגיעים בדרך כלל ליהודה ושומרון ורואים את הדברים בטלוויזיה ובאמצעות התקשורת ולא רואים את המציאות האמיתית".

 

במהלך חול המועד יגיעו 30 אוטובוסים עם אנשים מכל רחבי הארץ, עולים חדשים, ותיקים וגם חילונים, ויסיירו בהתנחלויות ובמאחזים. היום למשל מגיעה קבוצה של 200 איש, תצפה בחיזיון אור קולי בכפר עציון, ותטייל בהתנחלויות בגוש עציון. כמו כן הם יבקרו בהרודיון, יגיעו ליקב בתקועה ולמעיינות בהתנחלות בת עין. משם ימשיכו חלק מהאנשים למאחז מעלה רחבעם.

 

אתמול ביקרו 250 איש בחברון כאשר אחד הסיורים היה בקריית ארבע, מערת המכפלה, שכונת אברהם אבינו וחיזיון אור קולי וצילומים מאירועי תרפ"ט ואחר כך ביקור בתל רומיידה. האנשים שמגיעים נפגשים גם עם תושבים. גורמים מהארגון אמרו ל-ynet: "המטרה היא לחבר את אותם אנשים לרוח היישובים כדי שאנשים ידעו את המציאות, יכירו אותה ושיתחברו למחנה הלאומי".

 

לנדאו הוסיף כי "אני חושב שמה שקרה בשנים האחרונות, לצערי, שהיטשטש אצלנו תחושת הציוני-יהודי. צריך לבוא לשטח ללמוד דרך הרגליים ודרך העיניים שאנחנו עדיין נמצאים במלחמת הצדק". הארגון החל את פעילותו רק בימים האחרונים אך הדרישה הייתה גדולה ועל כך אמר לנדאו: "חול המועד זאת רק ההתחלה, אנחנו נמשיך עם זה כל השנה. מדובר בעניין חינוכי נטו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
לנדאו. "ארץ נהדרת"
צילום: גיל יוחנן
צילום: שאול גולן
התנחלות בשומרון
צילום: שאול גולן
מומלצים