שתף קטע נבחר

חקירת קצב: המשטרה תחקור מתלוננות נוספות

עורכי דינו של הנשיא העבירו השבוע מסמך סודי אל פרקליטות המדינה, הנוגע להתנהגותה של המתלוננת הראשית א', בעת שהייתה בחו"ל. לאחר שהיא נחקרה במהלך השבוע, תחזור המשטרה אל מתלוננות נוספות, בטרם תגיש שוב את ממצאיה לפרקליטות המדינה

פרקליט המדינה, ערן שנדר, הורה למשטרה להשלים את חקירת החשדות בנוגע לנשיא משה קצב. בעקבות כך תחזור המשטרה ותחקור מספר מתלוננות, כפי שעשתה מוקדם יותר השבוע עם המתלוננת הראשית בפרשה, א'.

 

על פי הידוע ל-ynet, הועבר ביממה האחרונה על ידי עורכי דינו של קצב מסמך שהוגדר כסודי אל פרקליטות המדינה בנוגע ל-א'. במסמך מופיעים נושאים אשר לדעתו של עורך דין ציון אמיר על המשטרה להמשיך ולחקור בעניינה. בין היתר עוסקים אותם נושאים באירועים הקשורים לשהייתה של א' בחו"ל ולהתנהגותה שם. מסמך ברוח דומה הועבר מוקדם יותר השבוע גם למשטרה ובעקבותיו, ככל הנראה, היא נחקרה פעם נוספת. 

 

מוקדם יותר אתמול, הורה כאמור שנדר למשטרה לערוך השלמות בתיק החקירה בפרשת הנשיא, החשוד בעבירות מין. ההחלטה התקבלה בתום פגישה בינו לבין ראש אגף החקירות והמודיעין במשטרה, ניצב יוחנן דנינו וראש צוות החקירה, תת-ניצב יואב סגלוביץ'. מרבית החומר כבר נמצא בידי פרקליטות מחוז ירושלים והוא כולל את עשר התלונות שהוגשו נגד הנשיא וכמאה עדויות שנגבו במהלך החקירה.

 

עורכת הדין כנרת בראשי, פרקליטתה של א', אמרה ל-ynet לאחר החלטתו של שנדר ובעקבות המכתב שהוגש לו על ידי עורכי דינו של הנשיא: "מי מאנשי קצב שימשיך להטיל דופי באישיותה של המתלוננת א' חושף עצמו להליכים משפטיים.  ראוי שאנשי קצב יכבדו את מה שנותר ממוסד הנשיאות, בעקבות הפרשה".

 

יש לציין כי ההליך במסגרתו הגישה המשטרה את ממצאי החקירה לפרקליטות בטרם ימליצו על העמדתו של קצב לדין, הוא הליך רגיל ומקובל. מדי יום שולחים אנשי הפרקליטות צוותי חקירה שונים להשלים פרטים נוספים - במרבית המקרים טכניים ולעתים מהותיים - ולגבות עדויות נוספות בטרם יגישו המלצותיהם. צוות החקירה בפרשת קצב עתיד לסיים בימים הקרובים גם את ההשלמות הללו ואז יגיש את המלצותיו, אשר יועברו לטיפול פרקליטות המדינה.

 

אתנחתא לחג: הנשיא אירח אלפים בסוכתו

 


פורסם לראשונה 09/10/2006 22:30

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
המתלוננת א'
צילום: גיל יוחנן
צילום: חיים צח
הנשיא, משה קצב
צילום: חיים צח
מומלצים