שתף קטע נבחר

יעלון: יש כאלה שנעזרים בדוקטורים לספינים

הרמטכ"ל לשעבר שלח עקיצה לכיוונו של ראש הממשלה במהלך כנס בירושלים. בהתייחסות קצרה למלחמת לבנון אמר: "לישראל יש כוח צבאי חזק - לא השתמשנו אפילו ב-10 אחוז ממנו במלחמה"

הרמטכ"ל לשעבר, משה (בוגי) יעלון, ממשיך לתקוף את ראש הממשלה אהוד אולמרט. לאחר שבעבר אמר כי המהלך הקרקעי בסוף מלחמת לבנון השנייה היה ספין, הבוקר (יום ג') הוא שיגר עקיצה לכיוונו של ראש הממשלה וחבורת היועצים שלו. בכנס משקיעי חוץ שנערך בירושלים רמז לכיוונו של ראש הממשלה: "יש כאלה שעורכים מניפולציות על דעת קהל, כשהם נעזרים בדוקטורים לספינים".  

 

במהלך הדברים שנשא, יעלון נמנע כמעט לחלוטין מלהתייחס לנושא הצבאי, אולם נדרש בקצרה למלחמת לבנון השנייה ואמר: "לישראל יש כוח צבאי חזק - לא השתמשנו אפילו ב-10 אחוז ממנו במלחמה". על המצב הפוליטי מול הפלסטינים הוא העיר: "העם בישראל רוצה שלום, אבל הממשלה הפלסטינית אפילו לא מכירה במדינתו.

 

"מדינת ישראל נמצאת במאבק מתמיד על עצם קיומה, ולמרות עוצמתה כמעצמה אזורית, היא מוצאת את עצמה נאבקת בזירה הבינלאומית על הלגיטימציה לקיומה כמדינה יהודית במזרח התיכון".

 

לדברי יעלון, התעמולה הערבית מחזקת את הטיעונים על חוסר הלגיטימיות של קיומה של מדינה יהודית, "ולמרבה הצער, טיעונים אלה מחלחלים גם לתוך החברה הישראלית ולנוער הישראלי, שנמצא במבוכה של זהות - בין השאר בשל בורות בהיסטוריה של העם היהודי".

 

יעלון אמר כי מעבר לעוצמה הצבאית והכלכלית, המפתח לחוסן הלאומי הישראלי הוא "החינוך לערכים ולזהות יהודית ציונית". בעניין זה הוא ציין כי החליט להצטרף לפרופ' בנימין איש שלום בתוכנית לתרבות יהודית בבית מורשה שבירושלים.  "הקמת המרכז לתרבות יהודית תאפשר לנו לפעול יחד לקידום החינוך הערכי והטיפול בשאלות של זהות, תרבות יהודית וסוגיות של חברה ומדינה", אמר יעלון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
יעלון בכנס בירושלים
צילום: גיל יוחנן
צילום: גיל יוחנן
תוקף את אולמרט
צילום: גיל יוחנן
מומלצים