שתף קטע נבחר

מזוז: לא אומר אם הנשיא צריך לפרוש

היועץ המשפטי מבהיר כי לא ינקוט "עמדה משפטית או ציבורית" בסוגיית הישארותו של משה קצב בתפקיד תחת חקירה, ואין הוא מוסמך להורות לכנסת להדיחו

בעוד חקירתו של נשיא המדינה הולכת ונשלמת, והח"כים חלוקים בשאלה, האם יכול משה קצב להחזיק במשרתו - מבהיר היועץ המשפטי לממשלה כי לא יתערב בסוגייה הסבוכה.

 

בהודעה שפרסם בצהריים (יום ד') מני מזוז, הוא מדגיש כי אין בכוונתו להביע עמדה משפטית או ציבורית בסוגיית הישארותו של קצב בתפקיד. הוא מוסיף כי אין הוא מוסמך להורות לנשיא להשעות את עצמו, או להורות לכנסת להחליט על כך.

 

במערכת המשפטית מעריכים כי צוות החוקרים המיוחד ימליץ לפרקליטות להגיש כתב אישום בפרשה, בעקבות הממצאים שנאספו

אודות יחסיו של הנשיא עם המתלוננות. אם אכן כך יקרה, יעבור הכדור למגרשו של היועץ המשפטי, אשר יחליט האם יש מקום להמלצה על כתב אישום.

 

אלא שגם אם יפסוק מזוז בעד העמדה לדין, הדרך עבור קצב אל ספסל הנאשמים עשויה להיות עדיין ארוכה: על-פי החוק, אין הוא חייב להתפטר מתפקידו, וכל עוד לא עשה כן - הוא נהנה מחסינות מלאה. רק הליך מורכב בכנסת, עם תמיכה של 90 מחברי הבית, יוכל להביא להדחתו.   

 

בדיקת ynet העלתה כי אם ימליץ מזוז על כתב אישום, סבורים רבים מהח"כים כי לקצב לא תיוותר ברירה, והוא יצטרך להשעות את עצמו. היועץ עצמו מבהיר כאמור כי לא ינקוט עמדה פומבית בסוגיה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים צח
לא מוסמך: מזוז
צילום: חיים צח
צילום: גיל יוחנן
הנשיא קצב
צילום: גיל יוחנן
מומלצים