שתף קטע נבחר

שלום נפגש עם אולמרט ולא עדכן את נתניהו

אולמרט ושלום נפגשו בבית ראש הממשלה בירושלים לפגישה שהוגדרה על ידי היועצים כ"פגישת עדכון". עדיין לא ברור אם הפגישה קשורה להצהרותיו האחרונות של ראש הממשלה על הרחבת הקואליציה לפני פתיחת מושב החורף

ראש הממשלה אהוד אולמרט נועד לפני הצהריים (יום ד') עם שר החוץ לשעבר, חבר הכנסת סילבן שלום, במעונו בירושלים. מקורבי יו"ר הליכוד, ח"כ בנימין נתניהו, אמרו כי שלום לא עדכן אותו בנוגע לפגישה. בין שני האישים קיימת יריבות ארוכה.

  

בליכוד אמרו כי ראש הממשלה נוהג בשיטת "הפרד ומשול" המפורסמת שבה נהג אריאל שרון להשתמש בעת משברים פוליטיים. אולמרט הזמין את שלום אליו כדי לעדכנו בהתפתחויות בתחום המדיני, הביטחוני ובעיקר בנושא האיראני. מלשכת ראש הממשלה נמסר שהפגישה נערכה במסגרת התייעצויות ועדכונים עם ראשי האופוזיציה.

 

גם מקורביו של ח"כ שלום אמרו כי הפגישה עם ראש הממשלה הייתה במסגרת סדרת פגישות שמקיימים השניים אחת לחודש, וכי השניים לא דנו בנושאים קואליציונים. לדבריהם, במהלך הפגישה הבהיר שלום לאולמרט כי הוא מתנגד לשינוי שיטת הממשל.

  

בתקופה האחרונה עורך אולמרט מספר פגישות עם ראשי המפלגות מהימין, בניסיון להרחיב את הממשלה. בסוף השבוע האחרון נפגש ראש הממשלה עם יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, ואתמול אף הצהיר כי "הרחבת הקואליציה תהיה בזמן הקרוב, המיידי, על בסיס ההסכמים הקואליציוניים הקיימים. אני עדיין רואה את מפלגת העבודה כשותפה בכירה, אך אני רואה יכולת לשלב גם גורמים נוספים".

 

בפגישה עם ליברמן סיכמו השניים שהחל מפתיחת מושב הכנסת הקרוב ב-16 בחודש יקדמו שתי המפלגות הליכי חקיקה לשינוי שיטת הממשל וחקיקת חוקה לישראל. כן נועדו השניים בעניין קידום "ברית הזוגיות", שאמורה להוות אלטרנטיבה אזרחית לנישואי על פי הדת.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דודי ועקנין
אולמרט. מסתכל ימינה
צילום: דודי ועקנין
צילום: גיל יוחנן
שלום
צילום: גיל יוחנן
מומלצים