שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  עמיר בניון נגד שטרנהל

  עמיר בניון ביטל את השתתפותו בעצרת שקוראת להקמת ועדת חקירה ממלכתית בנוגע למלחמת לבנון השנייה, בעקבות נוכחותו הצפויה של פרופ' זאב שטרנהל. "אני חושב שצריך להפוך את העצרת ל'די משונאי ישראל'", מסר

  הזמר עמיר בניון יוצא נגד העצרת הקוראת להקמת ועדת חקירה ממלכתית בנוגע למלחמת לבנון השנייה וגם נגד פרופ' זאב שטרנהל המיועד לנאום במסגרתה. באתר הרשמי של בניון פורסמה הקלטה של הזמר ובה הוא מספר כי הוא הוזמן להשתתף בעצרת שתיערך הערב (ה') בכיכר פריז בירושלים, אך סירב להגיע בשל השתתפותו של פרופ' זאב שטרנהל.

   

  "...הוא קורא לעלות עם טנקים על ההתנחלויות", אמר בין השאר בניון על שנטרנהל וקרא להעמיד את העצרת בסימן "די לפוליטיקה" ו"די לשונאי ישראל".

   

   

  עוד אמר בניון: "זה לא סוד שהשחיתות כבר חדרה לנו לעצמות וזה לא סוד שהממשלה היא בדיחה אחת גדולה, לא מצחיקה, אבל בדיחה. זה לא סוד שיהודים תמימים מסרו את נפשם לכל אחד ואחד מאיתנו ודי הופקרו. שמחתי ואמרתי שאני הולך לעצרת כדי באמת להביע את דעתי, שהיא מאוד דומה לדעת הכלל - כדי שיעיפו את הבדיחה הזו משם ומי שצריך לעבוד בנגרייה אז שיהיה נגר ושסוף סוף תהיה לנו מדינה נורמלית. בדקתי ורציתי לראות מי בדיוק הולך להירתם למשימה החשובה הזו ואחד מן הנרתמים הוא איש יקר שקוראים לו זאב שטרהל, שהוא היסטוריון בעל שם עולמי... שאלתי את מארגני העצרת ואמרו: 'תראה ותשמע ותשמע ותראה'...מסתבר שהפוליטיקה הגיעה גם לעצרת".

   

  "ביקשתי גם רשות לנאום, להגיד שניים או שלושה דברי מחילה ולא נתנו לי", הוסיף בניון, "לא נתנו לי כי אני אולי יכול להזיק. הלב קרוע -  אני אפילו לא תולעת ליד החיילים שהקריבו את עצמם. אין לי מילים לתאר כמה אני בטל ומבוטל לעומת החיילים האלה. אני חושב שצריך להפוך את העצרת ל'די מהפוליטיקה'  ו'די משונאי ישראל'. אולי יהיה נס ואותו אדם ישכיל ויבקש סליחה בעצרת ואז נקבל אותו בחזרה. אני לא יכולתי להרשות לעצמי להגיע. אני מאוד מקווה שהוועדת חקירה הזו אכן תקום". 

   

  "הצהרותיו הם שקר מוחלט", אמר פרופ' זאב שטרנהל בתגובה, "אני הסברתי את העניין ומה שאמרתי כן לפני אולי רבע מאה זה שיבוא יום שנצטרך לפנות התנחלויות בכוח, ושיבוא יום ואם יהיה צורך, נצטרך לעלות עם טנקים על עפרה. זו מטפורה של שימוש בכוח. עשו את זה כבר בעזה. מה שהוא אמר לא מעניין אותי ואני לא מתכוון להתווכח איתו".

   

  ממארגני העצרת נמסר: "בשל ההסכמה הציבורית הרחבה בדבר הדרישה להקמת ועדת חקירה ממלכתית, תהיה בעצרת שתתקיים הערב נוכחות משותפת, חסרת תקדים, של השמאל והימין גם יחד. הדרישה להקמת ועדת חקירה ממלכתית חוצה מחנות פוליטיים ומשותפת לרובו המכריע של הציבור הישראלי, וזוהי הקריאה שתצא מן העצרת שתתקיים הערב בכיכר פריז בירושלים אל הממשלה והעומד בראשה. עמיר בניון הוזמן לקחת חלק בעצרת, כמו אמנים אחרים. בניון בחר שלא להשתתף בה, ואנו מכבדים את החלטתו".

   

  • הידיעה הראשונית הגיעה במייל האדום.

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: יריב אלדד
  בניון. הלב קרוע
  צילום: יריב אלדד
  לאתר ההטבות
  מומלצים