שתף קטע נבחר

היום: תיק קצב יועבר לפרקליטות

אם לא יהיה שינוי של הרגע האחרון המשטרה תסיים היום את תפקידה בפרשת הנשיא קצב, ותגיש את ממצאיה למזוז ושנדר. גורמים מעורבים בחקירה אמרו ל-ynet: "עמדתנו לא השתנתה. יש ראיות להגשת כתב אישום נגד הנשיא בחשד לעבירות מין"

המשטרה תעביר היום (יום א') את ממצאי תיק החקירה בפרשת הנשיא, משה קצב, לפרקליטות, תוך הצגת עמדה חד משמעית: יש ראיות להגשת כתב אישום נגד הנשיא בחשד לעבירות מין.

 

בשעות אחר הצהריים יגיעו ראש צוות אגף החקירות והמודיעין, ניצב יוחנן דנינו ללשכתו של היועת המשפטי לממשלה,מני מזוז, בירושלים. יחד עם דנינו יבוא גם ראש צוות החקירה, תת ניצב יואב סגלוביץ'. השניים ייפגשו עם מזוז ועם פרקליט המדינה, ערן שנדר ויציגו בפני הפרקליטים את כלל החומר בתיק הנשיא משה קצב. גורמים המקורבים לחקירה אמרו הערב ל-ynet: "עמדתנו לא השתנתה. יש ראיות להגשת כתב אישום נגד הנשיא בחשד לעבירות מין".

 

אם לא יהיו שינויים של הרגע האחרון, צפוי התיק לעבור בשעות הערב לידי הפרקליטות להמשך ההליכים המשפטיים.בכך יסתיים תפקידה של המשטרה בפרשה, ויחל הליך בחינת הראיות לקראת ההכרעה - האם להגיש כתב אישום כנגד הנשיא.

 

למרות ההערכות כי התיק יעבור לפרקליטות, ישנה אפשרות - אם כי בסבירות נמוכה - שהמשטרה תישלח בשנית להשלמת חומר חקירה, כפי שכבר קרה בשבוע שעבר. כזכור, בשבוע שעבר נפגשו ניצב דנינו ותת ניצב סגלוביץ' עם פרקליט המדינה, ערן שנדר. בתום הפגישה ביקש מהם שנדר מספר השלמות בתיק.

 

תיק החקירה נגד הנשיא קצב כולל חשדות לא רק לעבירות מין, אלא גם לאי-סדרים בנושא הענקת החנינות וחשד להאזנות סתר. גם בשני אלו אומרים במשטרה כי קיימות ראיות.

 

עורך הדין ציון אמיר אמר בתגובה לפרסום כי "על פי חומר הראיות אין הצדקה להמלצה להגשת כתב אישום. ההדלפות מהמשטרה - אין בהן שום חידוש והן פורסמו עשרות פעמים בשבועות האחרונים".

 

תחילת פרשת הנשיא קצב בחודש יולי, אז דווח כי הנשיא קצב התלונן בפני היועץ המשפטי לממשלה על כך שאישה שהעלתה נגדו טענות על הטרדה מינית מנסה לסחוט אותו .

מקורביה של העובדת, א', הכחישו את הדברים וטענו ש"היא מעולם לא באה בדרישה למצוא לה מקום עבודה ספציפי".

 

מאז נחקר הנשיא כמה וכמה פעמים, ושטח את גירסתו. לטענתו, ישנם גורמים שקשרו קשר להפלילו. אלו, אמר, מנסים לתפור לו תיק. עם זאת, קצב סירב בעקביות לנקוב בשמם של אותם גורמים. על קצב הופעל לחץ ציבורי להתפטר או להשעות עצמו מתפקידו עד שלבסוף, ערב השבעתה של נשיאת בית המשפט העליון החדשה, דורית בייניש, כתב לוועדת הכנסת בבקשה להכריז עליו כמי שמצוי במצב של "נבצרות זמנית" מלכהן בתפקידו למשך יממה - כדי שלא ישתתף בהשבעתה. כעת יאלץ קצב לעמוד מול הכרעה קשה יותר - האם להמשיך ולכהן בתפקידו גם כשהמשטרה גורסת שיש בידיה ראיות על שביצע עבירות מין.


פורסם לראשונה 14/10/2006 19:19

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים צח
קצב. יש ראיות
צילום: חיים צח
צילום: גיל יוחנן
המתלוננת א' ופרקליטתה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים