שתף קטע נבחר

ועדת שרים אישרה: ח"כ שהורשע - יושעה מיד

ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה הצעת חוק של ח"כ ארדן לפיה ח"כ שהורשע בעבירה פלילית יושעה מיד מתפקידו. ארדן: "זה ימנע מצבים אבסורדיים בהם יכהן בכנסת אדם שהורשע על ידי בימ"ש, בעודו ממתין תקופה שיכולה לארוך כמה שנים, להחלטה על ערעורו"

יש הרשעה, יש השעייה: ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה היום (א') פה אחד את הצעת החוק של ח"כ גלעד ארדן (ליכוד) לפיה יושעה מיידית מתפקידו חבר כנסת אשר הורשע בעבירה פלילית. זאת, בניגוד לחוק הקיים כיום, לפיו חבר כנסת ממשיך לכהן עד תום הליכי הערעור במשפטו.

 

הצעת החוק נועדה למנוע מצב שבו ח"כ ממשיך בפעילותו הפרלמנטרית ושותף בהצבעות על חוקים, זאת בשעה שהוא ממתין להחלטה על ערעורו, תקופה שיכולה להימשך שנים.

 

ח"כ ארדן הסביר כי "חוק זה יחזק את אמון הציבור וימנע מצבים אבסורדיים בהם יכהן בכנסת אדם שהורשע על ידי בית משפט עודו ממתין, תקופה שיכולה לארוך מספר שנים, להחלטה על ערעורו".

 

במידה והחוק המוצע יעבור את שלבי החקיקה בכנסת, הדבר ישפיע באופן ישיר על שני חברי כנסת, חיים רמון וצחי הנגבי, שיצטרכו להתפטר מתפקידם כחברי כנסת במידה ויורשעו על ידי בית משפט. הצעת החוק של ארדן נולדה במהלך הבחירות, כאשר הליכוד לא יכול היה למנוע מחברת הכנסת נעמי בלומנטל להתמודד או להתפטר מתפקידה כח"כ למרות שהורשעה בבית משפט.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
ארדן. "למנוע מצב אבסורדי"
צילום: ירון ברנר
צילום: ניב קלדרון
הנגבי. יושפע מהצעת החוק?
צילום: ניב קלדרון
מומלצים