שתף קטע נבחר

מויאל למקורביו: אולמרט שכח שהציע לי מקום בקדימה

ראש עיריית שדרות הותקף על ידי ראש הממשלה ומשיב אש: "לא ארד לרמה שלו. אני לא אדם שחי מספינים על גב התושבים". בשדרות מתכוונים להשמיע בישיבת הממשלה את ההתרעה "צבע אדום"

קשה לומר שראש עיריית שדרות, אלי מויאל, הופתע מהמתקפה שיגר לעברו אתמול (יום א') ראש הממשלה אהוד אולמרט בישיבת הממשלה. ההתקוטטות הזו הפכה כמעט לעניין שבשגרה והיא כנראה עוד תימשך, מקורות הסכסוך, כך נראה, נמצאים גם סביב הנושא הפוליטי. לא מכבר אירח מויאל את צמרת הליכוד ואת בנימין נתניהו, אותו הקפיד לכנות "ראש הממשלה הבא" במהלך האירוח. מויאל מקפיד גם להזכיר את העובדה ש"ראש הממשלה לא מתקשר ולא מתעניין", בניגוד גמור לקודמו שרון.

 

לפני כשבועיים אמר אולמרט דברים דומים ומויאל יודע לספר כי גם בשיחות סגורות הוא משמיץ אותו לא מעט. "אם באמת היתה לי יכולת ביצוע כזו גרועה, ואם אני באמת כזה רע מדוע הוא הגיע אלי לביתי וביקש ממני להיות בעשירייה הראשונה של תנועתו קדימה. בעשירייה הראשונה - לא פחות. אבל כנראה שהוא שכח", אמר מויאל למקורביו.

 

רשמית אמר מויאל השבוע כי לא יגיב על דברי אולמרט. "לא ארד לרמה הזו. אני לא אדם שחי מספינים ועושה ספינים על גבי התושבים". השבוע מתכוון מויאל לכנס את הנהלת העירייה לדיון במצב הביטחוני. המצב השתנה מאוד בשבועות האחרונים וירי הקאסמים הופך לעניין כמעט יומיומי. "הוכחנו בעבר שאנו יודעים להיות מקוריים. הממשלה הזו אטומה ואנו נבוא עם רמקולים ונשמיע לממשלה בישיבתה את מערכת ההתראה 'צבע אדום', נשמיע קולות נפץ וגם קולות ילדים. אולי כך נצליח לחדור את החדרים האטומים ונצליח כך להגיע סוף סוף לישיבת הממשלה".

 

לפני כשבועיים, לאחר המתקפה הקודמת של אולמרט, אף שקל מויאל בפני מקורביו את האפשרות להתפטר מראשות עיריית שדרות. "אם אני הבעיה המרכזית של אולמרט ובגלל זה הוא אינו פועל למניעת ירי הרקטות אז אתפטר ובלבד שיעשו משהו, זה אכן חולף במוחי מפעם לפעם", אמר.

 

דבריו של אולמרט היום הכעיסו לא מעט גם את התושבים שרואים בכך לדבריהם ניסיון לטשטש את בעיית הקאסמים ולהפוך את העניין לאישי. יושב ראש מטה המאבק בשדרות, אלון דוידי, פרסם הודעה ובה כתב כי "לאור דבריו של אולמרט אנו מעוניינים להזכיר לו ולממשלה כי את הקאסמים בשדרות לא יעצרו על ידי ספירת מספר ההרוגים בעזה ולא על ידי תקיפת ראש העירייה, וההנהגה המקומית - אלא בלקיחת אחריות וביצוע פעולה נרחבת בעזה כפי שהציע אבי דיכטר. אנו עדיין ממתינים לפחות לטלפון ממך, אדוני ראש הממשלה".

 

"אני שב ומזכיר לאולמרט - זה לא עניין אישי. מדובר בתושבים שסובלים כבר שש שנים יום-יום, שעה-שעה. אין לנו יום ואין לנו לילה. ילדים ותושבים חיים על כדורים ועל כך לא עושים ספינים אלא מטפלים. לא ארד לרמתו ואתקוטט איתו. הממשלה צריכה פשוט להוריד את החרפה הזו של ירי קאסמים. הממשלה מתעסקת כבר זמן רב בשלושה חיילים חטופים שליבי עליהם, אבל יש פה 50 אלף איש שהם שבויים וחטופים בידי החמאס ומאומה לא נעשה", אומר מויאל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צפריר אביוב
לא יורד לרמה. מויאל
צילום: צפריר אביוב
צילום: חיים צח
תקף. אולמרט
צילום: חיים צח
מומלצים