שתף קטע נבחר

גורם משפטי בכיר: על קצב להשעות עצמו

המערכת הפוליטית סוערת בעקבות ההמלצה להעמיד לדין את הנשיא באישומים של אונס. ח"כ גלאון מתכוונת לבקש מוועדת הכנסת לפתוח בהליך הדחה. השרה תמיר קוראת להתפטרותו: "שלא יבוא מחר לכנסת"

"על נשיא המדינה, משה קצב, להשעות עצמו מתפקידו" - כך אומר הערב (יום א') גורם משפטי בכיר בהתייחסו להמלצת המשטרה להעמיד לדין את הנשיא קצב, בעבירות של אינוס, מעשים מגונים בכוח, מרמה והפרת אמונים והאזנות סתר.

  

היום הגישו חוקרי המשטרה את תיק החקירה המלא בפרשה ליועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, ולפרקליט המדינה, ערן שנדר. לטענת המשטרה, יש ראיות שהנשיא ביצע עבירות מין בכמה נשים, ואנס לפחות שתיים מהמתלוננות.

 

עוד בנושא:

 

המערכת הפוליטית סוערת בעקבות ההמלצות ובעקבות העובדה שלקצב אין כוונה להיעדר מכנס פתיחת מושב החורף של הכנסת. אחדים מחברי הכנסת מתכננים מחאה. מספר חברי כנסת מהעבודה מהליכוד ומקדימה מתכוונים שלא לנהוג על פי הפרוטוקול, ולא לעמוד עם כניסתו של הנשיא למליאה. אחרים יעדרו מהאולם.

 

יו"ר סיעת מרצ, ח"כ זהבה גלאון, אמרה כי בעקבות ההמלצות החמורות של המשטרה תפנה מחר לחברי ועדת הכנסת כדי שיפתחו בהליך הדחה מיידי של הנשיא. ח"כ גלאון מתכוונת להישאר באולם, אך לא לנהוג לפי כללי הפרוטוקול ולעמוד עם כניסתו למליאת הכנסת. שאר חברי סיעתה מתכוונים להיכנס למליאה רק לאחר כניסת הנשיא.

 

שרת החינוך יולי תמיר, מצידה, קראה לנשיא להתפטר. השרה תמיר קראה לקצב שלא להגיע מחר לפתיחת מושב החורף של הכנסת. "זהו קצה הגבול שאליו יכול להגיע הנשיא קצב לפני שעליו לעשות מעשה", אמרה. גם משמר הכנסת נערך להגעתו של הנשיא, תוך חשש כי ארגוני זכויות נשים ינסו לבצע פרובוקציה במשכן.

 

ח"כ קולט אביטל אמרה מצדה כי הייתה "מצפה מהנשיא להתפטר ואם לא להתפטר, לפחות להשעות את עצמו". היא הביעה תקווה "שהנשיא יחסוך מהכנסת את המבוכה שבהגעתו מחר". עם זאת הוסיפה כי מפאת כבוד למוסד הנשיאות, היא לא תחרים את נוכחותו במליאה.

 

בהכנת הידיעה השתתפו אבירם זינו ואטילה שומפלבי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
יבוא. קצב
צילום: גיל יוחנן
צילום: סלבה גרינברג
להדיח. גלאון
צילום: סלבה גרינברג
צילום: אוריאל הרשקו
שיתפטר. תמיר
צילום: אוריאל הרשקו
מומלצים