שתף קטע נבחר

אנחת רווחה בכנסת: "ברוך שפטרנו"

מכל קצוות הקשת הפוליטית מברכים על החלטת הנשיא, שלא לבוא לפתיחת מושב החורף. מיכאל איתן: "הוא העדיף את כבוד מוסד הנשיאות על פני המאבק האישי והלגיטימי לחפותו". המרכז לנפגעות תקיפה מינית: "צעד מבורך, אך רק תחילת הדרך". יו"ר נעמת: "הגיע הזמן לנשיאה"

אנחת רווחה גדולה במשכן הכנסת, בעקבות הודעתו של הנשיא קצב כי לא יגיע לפתיחת מושב החורף. מכל קצוות הקשת הפוליטית אומרים הבוקר (יום ב') כי מדובר בהחלטה נכונה של הנשיא, שחסכה מבוכה רבה ממנו - ומהם.

 

"ברוך שפטרנו", אומר אבשלום וילן (מרצ). "במצב שנוצר זו ההחלטה היחידה האפשרית. כעת אני מצפה ממנו שישעה את עצמו עד לגמר משפטו". גם יו"ר הסיעה, זהבה גלאון, מברכת, אך לא מסתפקת בכך: "הנשיא חסך לכולנו מבוכה ובושה. זהו צעד ראשון שמחייב אותו להודיע על התפטרות כדי למנוע מהכנסת לפתוח נגדו בהליך של הדחה".

 

ברכות נשמעות גם מספסליה של מפלגת השלטון. יו"ר ועדת החוקה, מנחם בן ששון (קדימה): "אני מכבד את התחשבות הנשיא ואת בקשתו שלא לגרום לאי-נעימות מיותרת. הוא שומר בכך על כבוד מוסד הנשיאות ועל כבוד מוסד המחוקקים".

 

בליכוד, מפלגתו של קצב בעבר, קיבלו בסיפוק את החלטתו של הנשיא. ח"כ מיכאל איתן שיבח את קצב ואמר כי "בהימנעותו של הנשיא מלהגיע היום אין שום הודאה באשמה אלא מעשה נכון והולם, בשל העדפת כבוד מוסד הנשיאות על פני המאבק האישי הלגיטימי שהנשיא מנהל להגנה על חפותו".

 

אבל היו גם קולות אחרים בכנסת. חבר הכנסת אורי אריאל (איחוד לאומי-מפד"ל) אמר בדיון בוועדת הכנסת כי "צריך להפסיק את מחול ההתעללות בנשיא. אין צורך לעשות לו וידוא הריגה".

 

ומה אומרים מחוץ לכנסת? באיגוד מרכז הסיוע לנפגעות תקיפה מינית הביעו שביעות רצון: "זהו צעד ראשון בהליך שהיה צריך להתבצע מאז פורסמו החשדות - השעיית הנשיא מתפקידו. אנו חשות סיפוק רב כי המחאה הציבורית אותה הובלנו בחודשים האחרונים נושאת פרי. אנחנו חוזרות על קריאתנו - הנשיא קצב, השעה את עצמך".

 

ליו"ר נעמת, עו"ד טליה לבני, יש מסקנה מעניינת מהפרשה: "הגיעה השעה לנשיאה. אשה תחזיר את הכבוד למוסד הנשיאות, שמבוזה בימים אלו". 

 

בהכנת הידיעה השתתפה מירי חסון
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גבי מנשה
ברוך שפטרנו. ח"כ וילן
צילום: גבי מנשה
צילום: גיל יוחנן
לא להתעלל בנשיא. ח"כ אריאל
צילום: גיל יוחנן
צילום: שאול גולן
נשיאה תחזיר את הכבוד. לבני
צילום: שאול גולן
צילום: חיים צח
לא יגיע לכנסת. הנשיא קצב
צילום: חיים צח
מומלצים