שתף קטע נבחר

נתניהו: צריך לשנות כיוון, אנחנו נוסעים לתהום

בפתיחת מושב החורף של הכנסת, האשים יו"ר האופוזיציה, בנימין נתניהו, את ראש הממשלה בניצול שינוי שיטת הממשל לכיסוי מחדלי המלחמה, "הדבר דומה למכונית שנוסעת לתהום ורוצים לשנות את הדגם שלה. צריך לשנות כיוון"

יו"ר האופוזיציה, ח"כ בנימין נתניהו, ניצל הערב (יום ב') את פתיחת מושב הכנסת למתקפה חזיתית נגד ראש הממשלה, אהוד אולמרט, המנצל לטענתו את שינוי שיטת הממשל ככיסוי למחדליו האחרים, "נמצא פתרון הפלא לכל הבעיות שלנו - שינוי שיטת הממשל. הדבר דומה למכונית שנוסעת לתהום ורוצים לשנות את הדגם שלה. צריך לשנות כיוון. אין תחליף לדרך ולמנהיגות, ואם אין דרך ואין מנהיגות, שום שינוי שיטה לא תעזור".

 

נתניהו אמר שצריך לשנות כיוון, "לא התנתקות ולא התכנסות אלא התעצמות. התעצמות בכל המובנים, ובשלושה עיקריים - התעצמות ביטחונית, כלכלית-חברתית וערכית".

 

הוא ציין כי "הממשלה עומדת בסירובה להקים ועדת חקירה ממלכתית ורוב הציבור רוצה לדעת את האמת. חבריי ואני באופוזיציה נתנו תמיכה בכל המלחמה, מעולם לא יצאה ממשלה למלחמה עם תמיכה לאומית ובינלאומית רחבה כל כך, מתוך השיטה הקיימת, מתוך הבית הזה. הכשל בניהול המלחמה איננו בשיטת הממשל".

 

"לפני שלושה חודשים עם פרוץ מלחמת לבנון קיבלנו את צלצול ההשכמה שלנו. אך האם ננקטו כל הפעולות הנדרשות? לצערי, אני חייב להשיב על כך בשלילה" - אמר נתניהו, שציטט מדבריו של וינסטון צ'רצ'יל על ההתעלמות האנושית מפעמוני אזהרה.


נתניהו. דרוש שינוי כיוון (צילום: דודי ועקנין)

 

"היום כולם מבינים את הדברים שחבריי ואני דיברנו עליהם", הוסיף, "שאיראן היא איום ממשי על עצם קיומנו, שגרורותיה בצפון ובדרום מאיימות על ערינו ועל יישובינו. הם מתחמשים ביתר שאת".

 

הוא התייחס לזרימת אמצעי הלחימה לתוך רצועת עזה ואמר: "ציר פילדלפי קרס, רצועת עזה פרוצה, נהרות נהרות של אמל"ח, טילים חדשים זורמים לרצועה מסיני. בעוד שהציבור היום רואה ומביא את הסכנה אי אפשר לומר שמישהו מתרגם את ההבנה לשפת מעשה".

 

נתניהו אמר כי "ישראל חייבת לשקם במהרה את כושר ההרתעה שלנו, שבלעדיה עלולה יכולה להיות הידרדרות והסלמה נוספת במצב הביטחוני. אנחנו חייבים לבנות מחדש את קיר הברזל. באופן כזה ששום אויב לא יחשוב לפגוע בנו, זו המשימה הראשונה שלנו".

 

את נאומו פתח נתניהו במילות פרידה לח"כ נתן שרנסקי הפורש, ופנה אליו: "אתה פטריוט יהודי". כמו כן הוא הזכיר את החיילים החטופים, ובראשם רון ארד, שהיום מציינים את יום השנה ה-20 לחטיפתו. "זה שובר את לבי שלא הצלחנו להחזירו הביתה", אמר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערוץ הכנסת
נתניהו. לשקם את ההרתעה
צילום: ערוץ הכנסת
צילום: גיל יוחנן
שולחן הממשלה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים