שתף קטע נבחר

"אסירים ערבים-ישראלים - חלק מעסקת חילופים"

השייח ראא'ד סלאח, ראש הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית, קרא לכל מי שייקח חלק במשא ומתן על חילופי אסירים, לקחת בחשבון גם את הערבים-ישראלים מביניהם

ראש הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית, השייח ראא'ד סלאח, קרא הערב (ג') לכלול אסירים ערבים-ישראלים בכל עסקת חילופים עתידית שתתבצע עם ישראל. סלאח, שדיבר בסעודה לשבירת הצום שאירגנה ועדת המעקב לענייני אסירים, קרא לכל הגורמים הנוגעים בדבר מקרב הפלסטינים ומדינות ערב להביא אסירים אלו בחשבון. לדבריו, ועדה זו בראשה הוא עומד, תמשיך בפעולתה עד שישוחררו כל האסירים מבתי הכלא.

 

באירוע נכחו מאות בני משפחה וקרובים של האסירים אשר שמעו במהלך הערב מפי הדוברים על סבלם ועל הדרישה החד משמעית להכלילם בעסקת חילופים עם ישראל. "אסירי החירות הללו ב'פנים הפלסטיני' (הכוונה לישראל – ר.נ.) הם הלבבות והעיניים. הם לא יישכחו לעולם עד אשר הם ישוחררו", אמר דובר הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית, עו"ד זאהי נוג'ידאת.


הסעודה לשבירת הצום שאירגנה ועדת המעקב לענייני אסירים

 

במהלך האירוע נשא דברים גם חאלד יונס, נכדו של סואמי יונס, בן 77, הכלוא מזה כ-24 שנים. בנאומו, שריגש את שומעיו, הוא ביקש לחזק את ידיהם של האסירים ושלח ברכות חמות לסבו כשהוא מבטיח שהוא ומשפחתו לא ידעו מהי שמחת חג כל עוד הוא נמצא בכלא.

 

חבר ועדת המעקב לענייני האסירים, מוניר מנסור, שיבח את "אסירי החירות ב'פנים הפלסטיני' אשר שילמו את מחיר חירותם כשהם מגינים על זכויות הפלסטינים". באותה נשימה הוא גינה את מסעות ההרעבה והמצור אשר נתון להם העם הפלסטיני וקרא למנהיגי הפלסטינים לפעול כדי למנוע מלחמת אחים.

 

מזכ"ל תנועת "בני הכפר", רג'א אגבריה, הוסיף כי השגת הדרישה לכללתם של אסירים אלה בכל עסקה עתידית היא חובה המוטלת על כולם בלי יוצא מן הכלל.

 

האירוע נחתם בקריאת שירים וכן בתצוגה של עבודות היד של האסירים בכלא. בנוסף, חולקו לבני משפחות האסירים "סלי עיד אל-פיטר" וזאת לקראת חג שבירת הצום הנועל את חודש הרמדאן אשר יצויין בשבוע הבא.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חגי אהרון
ראא'ד סלאח
צילום: חגי אהרון
מומלצים