שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מחאה קטנה: מילואימניקים החזירו את תווי השי
  שני חיילי מילואים החליטו להחזיר את תווי השי שקיבלו מצה"ל כהוקרה על פעילותם במלחמת לבנון השנייה. "עדיף להשקיע את הכסף בציוד שחסר לחיילים", כתב אחד מהם לרמטכ"ל

  המחאה הקטנה שלנו: שני חיילי מילואים שהשתתפו במלחמת לבנון השנייה ולאחרונה קיבלו לבתיהם את תלושי השי מצה"ל, כמחווה על פעילותם, החליטו להשיבם לרמטכ"ל. במכתב ששיגר אחד מהם לרב-אלוף דן חלוץ הוא הסביר: "עדיף להשקיע את הכסף בציוד שחסר לחיילים. כשאין כסף ללחם, אסור לקנות עוגות".

   

  תווי השי, בסך 392 שקל מיועדים לרכישת ספרים, מוצרי פנאי ויכולים לשמש גם להנחה לחופשה. אבל סגן (מיל') אדם מתן, ששימש כמפקד מחלקת טנקים בגזרה המרכזית והמזרחית בלבנון, טוען כי לא ראוי לחלק שי מעין זה, בעוד שלצה"ל חסר ציוד בסיסי.

   

  "במהלך המלחמה היה חסר לנו ציוד קריטי - החל מזיווד חיוני לטנק כמו פיני זחל, דרך ציוד אישי מינימלי כמו נעליים, קסדות, אפודים וסרבלים, וכלה באמצעים לוגיסטיים כמו רכב פלוגתי", כתב מתן לרמטכ"ל. "לאחר המלחמה הגענו ליום חזרה לכשירות בימ"ח שלנו, ולהפתעתי עדיין לא קיבלנו ציוד אישי מתאים בכמות מספיקה. אין לנו נעליים, אין לנו סרבלים ואין לנו כפפות חסינות אש במידותנו".

   

  גם סמ"ר (מיל') י', לוחם בשיריון, שיגר הבוקר מכתב לרמטכ"ל בצירוף השי. הוא כתב: "שירתתי במלחמה האחרונה כמפקד טנק בגזרת בינת ג'ביל. בכלי שנמסר לרשותי התגלה חוסר חמור בציוד ובחימוש. חוסרים אלו היו עלולים לסכן את הצוות שלי, וחלקם הושלמו מכלי שירד ממציבת הכלים ולא יצא את הימ"ח... כיצד מערכת שטוענת שיש לה בעיות תקציביות מחד, ומזניחה בצורה רשלנית את ציוד הקצה של הפועלים שלה, מוצאת מאידך בקלילות משאבים על מנת להודות לאותם פועלים על עבודתם".

   

  מפורום החפ"שים, ארגון שפועל למען חיילי המילואים, נמסר כי "מילואימניקים רבים מתקשים לגשר על הפער בין הצבא ששלח אותם למלחמה ללא הכנה וללא אמצעי לחימה נאותים לבין אותו צבא ששולח אותם לאחר מכן להתפנק בצימרים בצפון.

   

  "בצה"ל אין בעיה של תקציב, אלא של סדר עדיפויות עקום וניהול חובבני. אם לאחר המלחמה, בצה"ל לא הבינו זאת, נראה שהעסק הזה אבוד. בקצב הזה, היום מילואימניקים מחזירים את תלושי הקניה, ומחר הם יחזירו את פנקסי המילואים".

   

  רוצים לדבר על זה? היכנסו לפורום "צו קריאה"

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: איי אף פי
  חוזרים מלבנון, מחזירים את התלושים
  צילום: איי אף פי
  מומלצים