שתף קטע נבחר

הרב לאו: "נושא הנשיאות לא עומד על הפרק"

שמו של הרב עלה כאחד המועמדים להחלפת הנשיא, אולם היום הוא מבהיר: "אסור לנשוף בעורפו של אף אחד. איני חושב בכלל על הנושא, בניגוד לכל מיני ספינים ודיסאינפורמציות שמפריחים גם בשמי". מקורביו ל-ynet: "הוא יפרסם את עמדתו בעניין רק כשיחליטו שיש בחירות". יו"ר העבודה, עמיר פרץ, ידון עם ח"כ קולט אביטל במועמדותה

''הנושא מבחינתי אינו עומד עכשיו על הפרק", כך אמר היום (ה') הרב הראשי לשעבר, הרב ישראל מאיר לאו, כשנשאל בתוכניתו של ניסים משעל ב'רדיו ללא הפסקה', בנוגע למועמדתו לתפקיד נשיא המדינה. הרב לאו, חתן פרס ישראל, הוסיף ואמר כי "אסור לנשוף בעורפו של אף אחד. אני אינני חושב בכלל על הנושא הזה, בניגוד לכל מיני ספינים ודיסאינפורמציות, שמפריחים גם בשמי. אינני יודע מי שאל אותי ומי דיבר איתי".


הרב לאו עם הנשיא קצב (ארכיון: זום 77)

 

 

מקורביו של הרב אמרו הבוקר ל-ynet: "כשיחליטו שיש בחירות, אז הוא יפרסם את עמדתו. זה נכון שיש אליו פניות אבל הוא לא אמר שהוא מועמד אף פעם". בין אלו שמנסים להניא את הרב לאו מלרוץ לנשיאות הם דווקא בני משפחתו וחלק מילדיו, כי "הם עדיפים שהוא יישאר בתפקיד של רב ולא ירוץ לנשיאות", לדברי המקורבים.

 

בסביבתו של הרב לאו מדגישים עם זאת שכמו בעבר, הרב לא מאשר ולא שולל את האפשרות שירוץ לנשיאות. "הוא אומר שכרגע זה לא עלה לדיון של כן או לא, עד שזה יהיה ריאלי. עכשיו", הם מוסיפים, "יש אנשים שחושבים שהיום זה כבר ריאלי ויש שחושבים שזה עדיין לא ריאלי. נחכה קצת. יהיה לנו קצת אוויר לנשימה ונראה מה הרב יחליט".

 

סקר: 16% תומכים ברב לאו, 42% בפרס

שמו של הרב הראשי לשעבר הוזכר כמועמד אפשרי לתפקיד הנשיא הבא של מדינת ישראל. מסקר "ידיעות אחרונות" ומכון "דחף" בראשות ד"ר מינה צמח, שנערך ביום שלישי, התברר כי 16 אחוזים מהציבור רוצים לראות את הרב לאו, כנשיא מדינת ישראל. 42% הביעו בסקר תמיכה במשנה לראש הממשלה, שמעון פרס, לתפקיד הנשיא ו-10% תומכים בח"כ ראובן ריבלין מהליכוד. גם אתמול כשהתבקשו גולשי ynet להביע את דעתם - מיהו האיש המתאים להיות האזרח מספר 1 של ישראל? עלה שמו של הרב לאו פעמים רבות.

 

יו"ר מפלגת העבודה, השר עמיר פרץ, צפוי להיפגש מחר עם חברת הכנסת קולט אביטל, המועמדת לנשיאות המדינה, ולדון עמה בנושא. בתוך כך, שוחחה אביטל עם שרים במפלגה ואלה הבטיחו את תמיכתם במועמדותה.

 

לפי שעה, אביטל היא המועמדת היחידה מטעם מפלגת העבודה לנשיאות, זאת לאחר שהשר בנימין בן אליעזר הודיע לפני כמה שבועות שאין בכוונתו להתמודד לתפקיד. 

 

בהכנת הידיעה השתתף אטילה שומפלבי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב לאו. שומר את הקלפים קרוב לחזה
צילום: צביקה טישלר
צילום: דודי ועקנין
תמיכה נרחבת. פרס
צילום: דודי ועקנין
צילום: גיל יוחנן
נפגשת עם פרץ. אביטל
צילום: גיל יוחנן
מומלצים