שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  "היחס לערבים-אמריקנים בישראל - כמו לסוג ב'"
  מחלקת המדינה האמריקנית קובלת על כך שישראל לא מאפשרת לאזרחים אמריקנים ממוצא ערבי להיכנס לשטחי הרשות. "היחס כלפיהם הוא כמו אל ערבים ולא כמו אל אזרחים אמריקנים", אומר אחד הבכירים במחלקה. דובר שגרירות ישראל בוושינגטון: "הנושא מטופל ברמות הגבוהות"

  מחלקת המדינה האמריקנית התלוננה בפני ישראל על ההפליה במתן אישורי כניסה לערבים-אמריקנים שמבקשים להגיע לשטחים. רשת החדשות CNN דיווחה כי גורמים רשמיים במחלקת המדינה אמרו כי לאחרונה מערימה ישראל קשיים רבים על אזרחים אמריקנים-ערבים ומונעת מהם מעבר לאזור יהודה ושומרון ולעזה, שם גרים בני משפחותיהם.

   

  "היחס כלפיהם הוא כמו אל ערבים, ולא כמו אל אזרחים אמריקנים", אמר אחד הבכירים במחלקת המדינה. "למעשה, מתייחסים אליהם כמו אל אזרחים סוג ב'".

   

  מזכירת המדינה האמריקנית, קונדוליזה רייס, העלתה את הנושא בפני שרת החוץ ציפי לבני, בפגישתן האחרונה בארץ.

  בנאום שנשאה רייס בפני כוחות אמריקנים באזור היא אמרה כי "האמריקנים-פלסטינים ממשיכים להיתקל בבעיות ביטחוניות והיא פועלת כדי שהם יקבלו יחס הוגן ושווה".

   

  דייויד סיגל, דובר שגרירות ישראל בוושינגטון, אמר בראיון לרשת החדשות של ה-CNN: "אנחנו מודעים לנושא והוא מטופל ברמות הגבוהות ביותר. בינתיים, אנו ממתינים לפרטים נוספים מהמוסדות הרשמיים בנוגע למקרים ספציפיים שאירעו".

   

  "מזה שנים שאמריקנים-ערבים נוהגים להגיע לבקר בארץ מולדתם, והם ממלאים תפקיד מרכזי בבנייתה מחדש של של החברה והכלכלה הפלסטינית", אמר נשיא המוסד הערבי-אמריקני ג'יימס זוגבי. "חשוב מאוד שאפשרות וזכות זו תישאר פתוחה בפניהם".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה ""היחס לערבים-אמריקנים בישראל - כמו לסוג ב'""
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רויטרס
  רייס. התלוננה
  צילום: רויטרס
  צילום: כיל יוחנן
  מחסום. אין מעבר גם לערבים-אמריקנים
  צילום: כיל יוחנן
  מומלצים