שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  אמיר מסרב להיות מעשן פסיבי. אז הוא תובע. וזוכה
  אמיר סימן-טוב לא פראייר. והוא גם לא מעשן. למעשה, הוא שונא שמעשנים סביבו במקומות שאסור להדליק סיגריה. וכשזה קורה, הוא מנצל את החוק הקיים ותובע את בעלי המקום. כך זכה עד כה ב-10,000 שקל ויש גם תביעה חדשה בדרך
  בעליהם של מקומות הבילוי הפונים לקהילה ההומוסקסואלית בתל-אביב לא יודעים איך להתמודד עם הצעדים המשפטיים שנוקט נגדם אמיר סימן-טוב, הדורש להפסיק כליל את העישון בבתי העסק. החוק, שנמצא לצידו של סימן-טוב, מחייב את בעלי העסק לאסור עישון בשטחם, ולמנוע מהבליינים חובבי הניקוטין להטריד את הלא-מעשנים, הסובלים מהעישון הפסיבי. סימן-טוב כבר זכה בתביעה אחת נגד הבאר "קרפה דיאם", וישלשל לכיסו סכום של 10,000 שקלים שנקבעו לו כפיצוי על עגמת הנפש שנגרמה לו.

   

  בכתב התביעה שהגיש טען סימן-טוב כי כאשר ביקש מבעלי המקום למנוע מהמבקרים לעשן בנוכחותו, הוא נענה בזלזול ואף סולק מהמקום. לאחר ניסיונות ארוכים להגיע לפשרה עם בעלי הבאר, שזה מכבר החזיר את נשמתו לבורא ונסגר בקול ענות חלושה, החליט סימן-טוב כי נמאס לו וניגש לבית המשפט לתביעות קטנות. בתביעתו, טען סימן-טוב כי אי-אכיפת חוק איסור עישון במקומות ציבוריים פוגעת בבליינים שאינם מעשנים, שמהווים לטענתו רוב משמעותי במקום. בעלי ה"קרפה דיאם" לא שלחו נציג לדיון בבית המשפט, השופט קיבל את התביעה וחייב אותם לשלם את סכום הפיצוי שסימן-טוב דרש.

   

  לפני מספר ימים שיגר סימן-טוב מכתב אזהרה למקום בילוי נוסף של הקהילה הגאה, ה"אוויטה" - אחד המקומות היחידים שמיועדים לגייז בלבד. במכתבו, דרש סימן-טוב מבעלי המקום להפסיק לחלוטין את העישון בחלל הסגור שבמקום, אך גם במרפסת החיצונית הפתוחה לאוויר הצח. עוד הוא דורש להסיר את המאפרות מהשולחנות, להתקין שלטים האוסרים על העישון, ובנוסף, במידת הצורך, להפעיל במקום סדרנים שתפקידם יהיה לפקח כי אף בליין סורר לא יצית סיגריה.

   

  סימן-טוב הודיע כי במידה ובעלי המקום לא יעתרו לדרישותיו הוא יפנה לבית המשפט וידרוש ממנו לאכוף את החוק. במקביל, הוא הודיע כי ינהל את המאבק בכל המקומות של הקהילה הגאה - בזה אחר זה - ובכלל זה יתבע עסקים המאפשרים ללקוחותיהם לעשן ללא מפריע.

   

  החשש העיקרי של בעלי המועדונים הוא לא מהקנס שבית המשפט צפוי לפסוק לסימן-טוב, אלא מפני תביעות נוספות של בליינים, שייראו במקרה הזדמנות להרוויח כמה אלפי שקלים ללא מאמץ רב, ויעתרו אף הם לבית המשפט בנוסח
  תביעה דומה. כפי שהדברים נראים כרגע, אין בכוונתם של בעלי העסקים השונים שנמצאים תחת איומי התביעה להפסיק את העישון, משום שלטענתם זה עשוי לפגוע בפרנסתם.

   

  אמיר סימן-טוב מאמין שהחוק, כמו גם הרוב הלא-מעשן הדומם, נמצאים לצידו. לפסיקה, אם דבר כזה יגיע, עשויה להיות השלכה רבה לא רק על הקהילה הגאה בישראל, משום שמאבקו של סימן-טוב עשוי להגיע, עד מהרה, גם למקומות בילוי אחרים ברחבי הארץ. רק ימים יגידו האם בכך הגיעה לקיצה תקופת השתיקה של הלא-מעשנים, הסובלים מעשן וריח הסיגריות במקומות בילוי כבר שנים ארוכות.

   

  • הידיעה הובאה לפרסום על-ידי אתר גו-גיי

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ויז'ואל/פוטוס
  סיגריה באר? יש כאלו שלא מוכנים להתפשר
  צילום: ויז'ואל/פוטוס
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים