שתף קטע נבחר

נתניהו נזכר בטעות: גנדי היה בממשלתי

חבר הכנסת בנימין נתניהו נזכר בערגה בימים שבהם כיהן כראש ממשלה ו"גנדי היה ניגש אלי אחרי ולפני ישיבות ממשלה". כשעורר גלי צחוק ביקש לתקן: "הוא הגיע לישיבות כחבר הנהלת האופוזיציה"

יו"ר האופוזיציה, בנימין נתניהו, נתפס אחר הצהריים (יום ג') בפליטת פה אומללה כשנזכר במהלך הדיון בכנסת לציון חמש שנים להירצחו של השר זאבי בימים שבהם כיהן גנדי בכשר בממשלתו. הבעיה: זאבי לא כיהן מעולם בממשלת נתניהו.

 

נתניהו עלה לנאום וכך זה נשמע: "אני חייב להגיד שכשהוא כיהן כשר בממשלה בראשותי, הוא תמיד נהג בתבונה, בסולידריות, באחריות ותמיד באנושיות... כשאני צריך לתמצת את מה שאני זוכר ממנו זה הוגנות. לפעמים היה ניגש אלי לפני או אחרי ישיבת ממשלה ואומר אני לא מסכים עם צד זה או אחר... אני מציע לך לעשות א' ולא ב'. הוא אמר זאת לא באמירה מניפולטיבית אלא באמירת אמת של חבר, שגם ידע את מגבלות הפוליטיקה...".

 

אלא שזאבי לא כיהן מעולם בממשלתו של נתניהו. בעקבות פרצי צחוק של רבים מחברי הכנסת במליאה ביקש נתניהו את רשות הדיבור בשנית.

 

כשעלה הבהיר: "במשך שנות ה-90, במשך שנתיים וחצי אם אינני טועה, גנדי היה חבר בהנהלת האופוזיציה והוא היה בא לישיבות באופן קבוע מדי שבוע. דברי התייחסו לחברותו בהנהלת האופוזיציה אבל לא בממשלה, הוא לא היה חבר בממשלתי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דודי ועקנין
נתניהו. התבלבל
צילום: דודי ועקנין
מומלצים